КИЇВ (QHA) -

Першою трасою, яка буде побудована в Україні на умовах концесії, стане дорога від Львова до польського кордону. Про це заявив виконуючий обов'язки керівника Укравтодору Славомір Новак, якого цитує прес-служба компанії.

— Сподіваюся, що вже у цьому році буде підписано перший договір про будівництво доріг на основі концесії. Першою концесійною дорогою стане дорога від Львова до україно-польського кордону, що посприяє розширенню економічних зв'язків між Україною та країнами ЄС, — заявив він.

За його словами, йдеться про дорогу Львів — Краковець, будівництво якої обговорюється вже багато років. Її протяжність складе 84,4 кілометра.

Передбачається, що кошти інвестору будуть повернуті за рахунок збору плати за проїзд, а також плати за доступ та експлуатацію об'єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, розміщення реклами, логістичних центрів, сучасних ліній зв'язку вздовж дороги. Орієнтовний термін будівництва дороги складе чотири–п'ять років. Термін концесії має скласти 49 років.

Орієнтовна швидкість руху на дорозі складе 120 км/год.

Раніше повідомлялося, що залізниця, яка має з'єднати Київ та Одесу, може отримати колію європейського стандарту — 1435 мм.

QHA