КИЇВ (QHA) -

Єврокомісія пообіцяла допомогти Україні в перемовинах з російським «Газпромом» щодо виконання постанови Стокгольмського арбітражу. Про це повідомив глава Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі на брифінгу в Києві.

— Ми будемо допомагати Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу. Також будемо допомагати Україні в проведенні перемовин щодо транзиту газу після завершення контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом», — зазначив він.

Єврокомісія має намір просити обидві сторони конфлікту дотримуватися постанови Стокгольмського арбітражу.

— Транзит важливий для України в частині доходів, але він важливий і для ЄС у контексті диверсифікації шляхів поставок, — підкреслив Рісторі.

QHA повідомляло, що «Газпром» відмовився виконувати постанову Стокгольмського арбітражу. Російська корпорація наполягала на внесенні поправок до транзитного контракту або на його розірвання, на що в «Нафтогазі» заявили, що такі дії є порушенням рішень, оголошених Стокгольмським арбітражем.

Нагадаємо, "Газпром" після постанови Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про намір розірвати контракти на поставку і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". У лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також "Газпром" має сплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів. 1 березня у "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення поставок російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту.

QHA