СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

В окупованому Криму згнив рекордний врожай винограду через те, що ягоди не зібрали у потрібний термін. Про це "Примечаниям" повідомили співробітники ПАТ «Массандра».

За їхніми словами, у цьому році врожайність виноградників на ПБК могла б скласти 50 центнерів з гектара, при звичайних 20–30 центнерах.

Але три чверті "мускату білого" просто згнили.

— У «Гурзуфській» філії "Массандра" загинуло три чверті "мускату білого". Врожайність була божевільна. Але коли мускат потрібно було прибирати, виявилося, що на заводі немає спирту (для виробництва кріпленого вина). Поки думали, де його закупити, виноград спочатку висох, а потім згнив.

Замість того, щоб прибирати швидкопсувний "мускат", філія прибирала "каберне" (технічний сорт винограду).

— "Каберне" майже не схильний до процесів гниття. У нього шкірка товста, він може до листопада висіти. До того ж, "каберне", "бастардо" і "сапераві" не набрали цукристості, їх прибирали на крайніх цукрах, не в технологічній зрілості, — відзначили співробітники заводу.

За їхніми словами, у цьому році також загинув урожай піно-грі на виноградниках Ай-Даніля. У ПАТ «Массандра» загибель врожаю заперечують.

 

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму через негоду постраждало 400 га виноградників. Як заявила генеральний директор підприємства «Массандра» Яніна Павленко, виноградо-виноробний комбінат планує у 2018 році зібрати на дві тисячі тонн менше винограду, ніж у 2017 році.

Нагадаємо, в окупованому Криму на території філії ялтинської «Масандри» у Лівадії забудовники знищують виноградники виноробного підприємства.

 

Джерело: Примечания

QHA