СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму високу заробітну плату отримують тільки силовики.

Окупаційна влада подає інформацію про непоганий заробіток кримчан, проте це тільки на папері. Так, згідно зі звітами «влади», середня зарплата на анексованому півострові у 2017 році перевищила 26 тисяч рублів (близько 11 тисяч гривень). У порівнянні з 2016 роком зростання склало 6%.

Як заявляють окупанти, станом на 2018 рік найвищі зарплати нібито у сфері фінансів і страхування — близько 45 тисяч рублів (19 тисяч грн), видобувної галузі — близько 41 тис руб (17 тис грн), на фармацевтичному виробництві — 40 тис руб (16,8 тис грн), в енергетичній галузі — 35 тис руб (14,7 тис грн), транспортуванні та зберіганні — близько 32 тис руб (13 тис грн).

У сфері освіти нібито зарплати перевищують 23 тисячі рублів (близько 9,5 тисяч гривень), а у сфері медицини — 28 тисяч рублів (близько 12 тисяч грн). Однак жителі Сімферополя відзначили, що молодший медперсонал отримує в середньому 12 тисяч рублів (близько 5 тисяч гривень), а лікарі — близько 20 тисяч рублів (близько 8,5 тис грн).

— Коли по ТБ нам розповідають, що кримські медики отримують більше 30 тис руб, ми сумно посміхаємося. У нас тільки начальники жирують — головні лікарі та бухгалтери. Вони собі з преміями легко можуть виписати 100 – 200 тис руб і навіть більше, — зазначила одна з медсестер лікарні імені Семашка.

Вона підкреслила, що в лікарні є система додаткових виплат за складність роботи (так звані «стимулюючі»). Адміністрація лікарні нараховує їх на свій розсуд.

— У кримській медицині схема нарахування «стимулюючих» абсолютно непрозора. Все на розсуд начальства. Знімають доплати під будь-яким приводом: не пішов на вибори або урядовий мітинг, ставиш незручні питання або пишеш листи зі скаргами до уряду, або просто ти не сподобався головбухові, — сказала вона.

Така ж ситуація є і в сфері освіти. Частина доцентів так званого «Кримського федерального університету» (до окупації — Таврійський національний університет) отримують 20 – 22 тисячі рублів (близько 8,5 тисяч гривень).

— Ніхто з колег не заробляє по 50 – 60 тис на місяць. Викладачі та старші викладачі мають менше 20 тис руб. Великі середні зарплати по галузі виходять через величезні зарплати начальства. Був у нас ректором Сергій Донич (до анексії був міністром охорони здоров'я Криму). Ми були в шоці, коли дізналися, що його місячна зарплата разом з усіма преміями і надбавками становила 500 тис руб! — обурюється один з викладачів університету.

Вчителі в окупованому Криму отримують 14 – 15 тисяч рублів з урахуванням усіх «стимулюючих».

— Нас перетворили на «шкільних чорноробів». Зарплати мізерні, зате паперової тяганини стало у рази більше: звіти, плани, програми. Постійно доводиться звітувати перед міністерством. За кожний неправильно оформлений папірець викликають на килим, погрожують звільненням. Начальству є ким нас замінити. До Криму навалив натовп дружин російських офіцерів, а ці дами через одну з педагогічною освітою, — каже вчителька російської мови.

Високу зарплату в анексованому Росією Криму отримують лише силовики і «чиновники середнього і високого рівнів».

Так, середня зарплата співробітника ФСБ становить 120 тисяч рублів (близько 50 тисяч гривень), військові і «поліцейські» отримують 70 – 80 тисяч рублів (30 – 33 тисячі гривень). У свою чергу «судді» підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму отримують близько 100 тисяч рублів (близько 42 тисяч гривень), такі ж суми отримують керівники відділів і управлінь у «міністерствах» і «відомствах».

Трохи нижчі зарплати у водіїв вантажних автомобілів, оскільки після окупації на півострів почали завозити товари з Росії. Так, водій вантажного автомобіля може знайти роботу із зарплатою 60 – 80 тисяч рублів (25 – 34 тисячі гривень).

Оскільки реальна зарплата у Сімферополі становить 15  20 тисяч рублів, а в інших регіонах ще нижче, то кримчанам стає усе складніше жити. Велика частина коштів йде на їжу, комунальні платежі, проїзд та ліки. Якщо доводиться знімати житло, то у Сімферополі доведеться віддати за нього близько 25 тисяч рублів на місяць, а наприклад, у Феодосії можна зняти квартиру за 15 тисяч рублів, але в регіонах і зарплати нижче.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму жителі поскаржилися на високі ціни і низькі зарплати. Пенсіонерка з селища Первомайське заявила, що через високі ціни на окупованому півострові вижити можна, тільки маючи свій город. Жителі Сімферополя стверджують, що 80% зарплати йде тільки на харчування.

Джерело: Realist

QHA