МОСКВА (QHA) -

Велика угода між російською компанією "Роснєфть" і китайською CEFC про продаж 14% акцій «Роснєфті» завершилася фарсом. Компанія обіцяла заплатити $9,1 млрд за пакет акцій.

Як повідомляє російське ЗМІ, компанія CEFC виявилася булькою з величезним обігом, зробленим за рахунок фіктивних посередницьких угод з китайськими держпідприємствами.

Китайська компанія спочатку викликала багато запитань. Річ у тім, що вона з'явилася лише на початку 2010 року буквально з нізвідки, і за декілька років піднялася до світового рейтингу Fortune 500 з виручкою $42 млрд, за що деякі ЗМІ назвали CEFC «загадкою року». Однак на початку цього року в компанії почалися серйозні проблеми. Її засновник і власник Е Цзяньмін був поміщений під домашній арешт, всі укладені ним угоди почали переглядатися.

Суди Китаю також заморозили акції дочірніх компаній CEFC, а наприкінці квітня компанія запропонувала усім своїм співробітникам звільнитися.

Сьогодні швейцарська компанія Glencore і катарська QIA офіційно повідомили китайського нафтотрейдера CEFC про відмову від угоди і розпуск консорціуму, який придбав у 2016 році 19,5% акцій «Роснєфті».

Раніше повідомлялося, що «Роснєфть» призупинила на п'ять років дію ліцензії на геологічне вивчення, розвідку і видобуток вуглеводневої сировини на Південно-Чорноморській ліцензійній ділянці, розташованій у східній частині акваторії Чорного моря.

Джерело: The Bell

QHA