КИЇВ (QHA) -

Саудівська компанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC) придбала український агрохолдинг «Мрія» за 242 мільйони доларів.

Президент України Петро Порошенко повідомляв, що інвестиції компанії Саудівської Аравії становили «сотні мільйонів доларів».

При цьому, українські інвестаналітики оцінили вартість агрохолдингу орієнтовно у 175 – 300 мільйонів доларів.

QHA повідомляло, що Саудівська Аравія має намір придбати український агрохолдинг «Мрія». Порошенко зазначив, що цей контракт щодо придбання є найбільшим у сільськогосподарському секторі за всю історію України. Однак SALIC викупить тільки українські активи і не викуповуватиме землі.

Нагадаємо, у 2014 році «Мрія» прострочила виплату близько 9 мільйонів доларів процентного доходу, а також близько 120 мільйонів доларів у рахунок погашення боргу за зобов'язаннями. Так, на момент оголошення дефолту агрохолдингу, заборгованість складала близько 1,3 мільярдів доларів.

У 2015 році кредитори отримали контроль над агрохолдингом і вони обрали нове керівництво. Вже у вересні 2016 року кредитори і бондхолдери «Мрії» погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив 1,1 мільярд доларів.

У серпні 2018 року боргове навантаження «Мрії» знизилося з 1,1 мільярда доларів до 309,5 мільйонів доларів.

Джерело: Новое Время

QHA