КИЇВ (QHA) - -

Звинувачення України в підготовці диверсій в окупованому Криму сприяють подальшому спаду економіки РФ.

Про це політолог Тарас Березовець розповів в ексклюзивному коментарі кореспонденту QHA.

Міжнародні санкції, на продовженні яких наполягають США і більшість країн Євросоюзу, на думку експерта, не є першопричиною економічних проблем Росії. Березовець підкреслив, що спад економіки агресора був зафіксований ще до анексії Криму, але активний рух до фінансової кризи почався під час кримських подій.

Анексія Криму обійшлася російській економіці в 200 мільярдів доларів — це були прямі втрати. Західні економічні дослідження говорять про те, що насправді санкції не є першопричиною проблем економіки РФ. Саме події, пов'язані з Кримом, послужили своєрідним тригером, який обрушив економіку і перетворив негативну тенденцію в катастрофічну для Росії, — розповів Березовець.

Останнім часом низка країн Європейського Союзу своєю риторикою демонструє готовність проголосувати за скасування міжнародних санкцій проти Російської Федерації, пов'язаних з Мінським переговорним процесом. На думку експерта, вже починаючи з лютого 2017 року Росія повинна була позбутися частини санкцій. Викрадення ж українського активіста Євгена Панова з території України і подальше звинувачення його в підготовці до диверсій на території Криму ускладнило процес переговорів щодо скасування санкцій проти РФ, вважає Березовець.

Ніхто не повірив у цю наспіх склепану провокацію. Це в черговий раз підриває довіру і зусилля російських лобістів, які зараз старанно «штурмують» уряди країн Європейського Союзу щодо скасування санкцій, — додав політолог.

При цьому Березовець зазначив, що операція з «українськими диверсантами» готувалася в Кремлі наспіх, оскільки з самого початку не планувалася:

Ми знаємо, що у них відбулися навчання, організовані спецслужбами, прикордонниками і ВДВ, у результаті яких через  типову російську халатність, через зловживання алкоголем загинули двоє офіцерів ФСБ. Росія намагалася обернути ситуацію на користь собі, звинувативши в інциденті «українських диверсантів», але варто відзначити, що це організовувалося наспіх.

Політолог також висловив думку, що встановлені санкції не є згубними для російської економіки. Однак, за словами Барезовця, деякі обмеження все ж ускладнюють звичну роботу багатьох систем у країні.

Режим санкцій не є катастрофічним для російської економіки, але він ускладнює доступ Росії до технологій, міжнародних кредитних ресурсів, без яких вона не може ефективно працювати. Наприклад, російські банки через санкції не можуть нормально перекредитуватися, що є доступним для українських банків, — додав політолог.

Тарас Березовець вважає, що реакція світової спільноти на подібні дії Кремля по відношенню до України у вигляді продовження або посилення санкцій безпосередньо вплине на ситуацію в Росії.

Ми бачимо, що недавня провокація ФСБ обернулася для Росії величезною проблемою. Кожна подібна провокація обходиться Кремлю і російській економіці в десятки мільярдів. Звичайно, чим більше буде таких безглуздих провокацій з боку Росії, тим вищі шанси на збереження санкцій і на те, що російська економіка продовжить свій спад, — резюмував Тарас Березовець.

Як повідомляло QHA раніше, економічне видання Bloomberg заявило про те, що економіка Росії може продовжити падіння через заяви Кремля про «українські диверсії» в окупованому Криму. Експерти видання стверджують, що останні події на півострові підірвуть довіру інвесторів до Росії, посилять відтік іноземного капіталу і збережуть санкції ЄС і США.

Нагадаємо, 10 серпня ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання в Криму терористичних актів, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема, у російській спецслужбі заявили про виявлення в районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні якої загинув співробітник ФСБ Росії.

Крім того, ФСБ повідомила про «ліквідацію агентурної мережі» української розвідки.

Також у фейковій заяві йшлося про «спроби прориву» на територію півострова диверсійно-терористичних груп, які «прикривалися масованим обстрілом з боку суміжної держави і бронетехнікою Збройних сил України».

Як повідомляло QHA, у Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України звинувачення ФСБ РФ назвали фейком.

ФОТО: інтернет

QHA