КИЇВ (QHA) -

Верховний суд Російської Федерації, засідання якого відбудеться завтра 29 вересня, не задовольнить апеляційну скаргу про заборону Меджлісу кримськотатарського народу на території Росії і в Криму, таким чином залишивши рішення так званого «Верховного суду» Криму в силі. Таку думку в коментарі кореспонденту QHA висловив російський адвокат Марк Фейгін.

Крім того, за його словами, після остаточної заборони виконавчого органу кримських татар члени Меджлісу можуть понести адміністративну, а також кримінальну відповідальність за свою активну діяльність.

— Просто жодних сумнівів, що рішення залишать у суді першої інстанції. Після остаточної заборони відбуваються різного роду адміністративні наслідки, аж до кримінальних. Якщо активісти і члени заборонених організацій продовжать свою діяльність, то за статтею 282.1 КК РФ. Тобто це дуже суттєве рішення для тих, хто зараз у Криму. Сумнівів немає — рішення буде прийняте. Навіть за якісь згадки у Фейсбуці можуть нести відповідальність, сказав Марк Фейгін.

Читайте на сайті: У Києві пройде акція на підтримку Меджлісу

Адвокат сумнівається в рішучих діях міжнародної дипломатії у відповідь на остаточну заборону Меджлісу.

Кримських татар взагалі позбавляють права на організацію. На міжнародному рівні це порушення декларації корінних народів право на представництво, на вираження колективних інтересів. Як на це реагуватимуть? У цьому питанні є певна складність. Крим абсолютно ізольована територія, багато хто навіть не знає, що там відбувається. Тобто немає міжнародних спостерігачів, немає дипломатів, немає незалежних ЗМІ. Реакція, звісно ж, буде. Але дуже важливо щоб це не були порожні декларації, адже на практиці це ні до чого не призводить. Для цього має бути політична воля на міжнародному рівні. Навіть у рамках російської державності має бути виділена автономія кримських татар. Ось якби забрали Меджліс і дали автономію і можливість до самоврядування, то це хоча б компенсувало ці рішення. Але ні про що таке й мова не йде. А міжнародна спільнота навіть не переймається цим, зазначив він.

Нагадаємо, Верховний суд Російської Федерації розгляне 29 вересня апеляцію на рішення так званого «Верховного суду» Криму на заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

26 квітня 2016 року так званий «Верховний суд» Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова.

Меджліс кримськотатарського народу є єдиним вищим повноважним представницьким-виконавчим органом кримськотатарського народу, що обирається Курултаєм з числа його делегатів.

ФОТО: інтернет

QHA