КИЇВ (QHA) -

27 вересня в усьому світі відзначаdcz Lень туризму. Мета свята — пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвиток зв'язків між народами різних країн. Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія.

З 1980 року Всесвітній день туризму присвячений певній тематиці, а з 1998 року свято символічно приймається якоюсь конкретною державою. Цього року день туризму проходить під гаслом «Доступний туризм».

В інтерв'ю кореспонденту QHA голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів України Ігор Голубаха розповів про основні туристичні тенденції в Україні.

Як розвивається внутрішній туризм в Україні?

— З одного боку, економічна ситуація, яка склалася в Україні на сьогодні, на превеликий жаль працівників туризму, змушує людей економити, зокрема і на відпочинку. А найближчим і доступним для українців є відпочинок всередині своєї країни. Протягом останніх років все більше і більше наших співгромадян відпочивали туром вихідного дня, в радіусі 100-150 км від дому до тих чи інших історичних пам'яток, парків.

Ну а зараз тим більше, багато хто вже, на жаль, не може собі дозволити відпочивати за кордоном і тому вибирають відпочинок всередині країни. Їздять на морське узбережжя, в Карпати, на Закарпаття та Прикарпаття, на Хмельниччину, Вінниччину та на Тернопільщину. Вони всі цікаві з туристичної точки зору, і все більше і більше місцеві бізнесмени і органи влади починають залучати туристів у свої міста.

А куди їздять українці за кордон?

Якщо говорити про масовий туризм, то найбільше їздять до Туреччини та Єгипту, особливо в літню пору. Туреччина цього року посіла перше місце, бо в силу ситуації, що склалася на початку туристичного сезону країну покинули російські туристи, а також і німці, і англійці, і інші. Однак Туреччина зробила нам досить хорошу промоцію, дуже цікаву 30-40% знижку на готелі для українців, що дозволило Туреччині цього року завоювати перше місце і отримати мінімум на 30% більше прибутку. На жаль, для нас ці смачні пропозиції закінчуються, бо російські туристи знову повертаються до Туреччини, і у зв'язку з цим турецька сторона вже не буде робити таких привабливих цін для нас.

Крім Туреччини та Єгипту, українці відвідували також Болгарію, Хорватію, Чорногорію, та й до Польщі їздили відпочивати. А такі країни як Греція, Іспанія, Італія  ​​вони завжди мають своїх шанувальників, і є люди, які можуть собі це дозволити.

З яких країн в Україну приїздять туристи?

— В останні два роки, безумовно, кількість туристів різко зменшилася. Особливо оглушливе падіння було 2014 року. Минулого року дещо збільшилася кількість туристів, цього року теж уже помітив зростання, його відчувають всі готелі. Наприклад, станом на сьогодні у Києві завантаженість готелів досягає в деяких випадках 65-70%.

Завдяки можливості відкриття віз для китайців просто в аеропорту багато громадян цієї країни стали відвідувати Україну. Російський ринок через військовий конфлікт завалився, хоча все одно невеличка кількість росіян все ж їздять в Україну. Приїздять також і корейці, і турки, й італійці, й іспанці, і туристи з інших країн.

Які міста найбільше цікавлять іноземців?

Безумовно, це Київ, Одеса, Львів, який найближче розташований до тієї ж Польщі, також цікавий іноземцям. Не їздять лише у східні регіони зі зрозумілих причин.

Зараз протягом тижня-двох до 50 тисяч ізраїльтян приїдуть в Умань, яка є для них такою собі "Меккою".

Як ви вважаєте, яким чином можна залучити більше іноземних туристів в Україну?

Якщо у нас буде цікаве для інвесторів законодавство, яке гарантуватиме як повернення інвестицій, так і певні невеликі пільгові періоди, то у нас буде з'являтися більше готелів, а це все потягне за собою відразу і зниження цін на проживання, підвищення якості. Також треба будувати хороші дороги. Якщо у нас буде добре розвинена інфраструктура до нас приїздитиме більше туристів. Країні треба розуміти всю важливість туризму, його соціальну значущість, адже влада не виділяє жодних коштів на просування промоцій, популяризацію України як туристичної держави за кордоном.

Як треба мотивувати українців до подорожей Україною?

Я думаю, потрібна навіть не мотивація, а професійний розвиток туризму як індустрії, яке передбачає в собі будівництво нових готелів, виникнення конкуренції, а на базі цього підвищення сервісу послуг, що надаються,та їхнє здешевлення. А все це разом буде давати позитивні результати і більше українців їздитимуть своєю країною.

Нагадаємо, що замість окупованого Криму українці тепер відвідують інші курортні міста на узбережжі Азовського і Чорного морів.

Аліна Сахненко

ФОТО: інтернет

QHA