КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд» Сейран Арифов поділився в невеликому інтерв'ю з кореспондентом QHA своїм баченням ситуації, яка відбувається в Криму. Зокрема, він розповів, що засуджує дії окупаційної влади Криму, спрямовані проти невинних людей, звинувачених у причетності до організації Хізб ут-Тахрір, яку в Росії визнали терористичною.

QHA: Ваша громадська організація «Альраїд» підтримує відносини з кримськими татарами, які перебралися на материкову частину України?

Сейран Арифов: Я сам кримський татарин. І ми підтримуємо зв'язок і відносини з ними. Щодо заходів, то вони більше пов'язані з якимись релігійними святами. Наприклад, Курбан-байрам, Рамадан-байрам намагаємося спільно проводити, запрошуючи імамів. Ми завжди готові співпрацювати з кримськими татарами.

QHA: Ваше ставлення до Духовного управління мусульман Криму, яке пішло на співпрацю з окупаційною владою?

Сейран Арифов: Що стосується дій Муфтіяту, то не буду їх оцінювати, і вони нехай самі вирішують, що і як їм робити.

Природно, на сьогодні для мусульман Криму важливо зберегти свою віру і не дозволити провести асиміляцію. Для цього потрібно зберегти мову, культуру і своє віросповідання. І кримським мусульманам зараз потрібно зайняти дуже мудру і конструктивну позицію.

Але, з іншого боку, вони не повинні йти на якісь поступки, особливо у відношенні до своєї релігії, культури і мови. Тут мусульмани повинні наявними у них можливостями домагатися і захищати свої законні права, не дивлячись на важку ситуацію, в якій вони опинилися.

QHA: А як же бути з репресіями, спрямованими проти кримських татар, які постійно проводять окупаційна влада Криму?

Сейран Арифов: На жаль, по всьому світу зараз відбуваються різні неприємні ситуації. У деяких мусульманських країнах йде кровопролитна війна, і це все взаємопов'язане. І ми це засуджуємо. Але, на жаль, поки що далі засуджень ми нічого не можемо зробити.

Природно, точно так же ми засуджуємо утиск мусульман у Криму і неважливо, якої вони національності. Сподіваємося, що коли-небудь зміниться ось ця ситуація і восторжествує верховенство права, а справедливість і права людини дійсно будуть захищені. І не на папері, а на ділі. На жаль, це те, що зараз відбувається в Криму.

QHA: Що б порадили кримським татарам, які потрапили під прес російської тоталітарної системи?

Сейран Арифов: Знаєте, у будь-якому випадку мусульманин, який опинився в скрутному становищі, повинен, у першу чергу, чекати допомоги не від людей, а від Всевишнього Аллаха — кращого захисника і союзника. Кращого покровителя, ніж Всевишній Аллах, немає, тому мусульманин у важкій ситуації повинен знати, що життя і смерть, добро і зло, щастя і нещастя — це все за волею Аллаха.

Тут тільки можна нагадати кожному мусульманину, де він не був би і в якому важкому становищі він не опинився б, про те, що його покровитель — перший, до кого він повинен звернутися.

QHA: Ваше ставлення до Хізб ут-Тахрір?

Сейран Арифов: Тут є дві сторони цього питання. Я як мусульманин чисто внутрішньо можу мати якісь критичні погляди щодо тих чи інших думок, поглядів, образ дій і т.п. Це може бути ідеологічні або богословні, методи або образи дій, які я можу критикувати.

Але я ні в якому разі не виправдовую того, що відбувається в Криму, де абсолютно не винних людей, проти яких немає доказів того, що вони готували злочини або теракти, судять. І з цього помилкового бачення їх переслідують, незважаючи на приналежність людей до якого-небудь релігійного напряму.

ФОТО: інтернет

QHA