КИЇВ (QHA) -

Сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні оголосила конкурс на перші 4 частоти, які були прораховані на Чонгар, для організації FM-мовлення на Крим.

Саме з цього дня почнеться будівництво вишки на Чонгарі, яке дійснюватиме приватна компанія «Телемережі України». Всі роботи із встановлення вишки мають бути закінчені через три-чотири місяці, і відразу після закінчення конкурсу на радіочастоти почнеться FM-мовлення на Крим.

Голова Національної ради Юрій Артеменко сьогодні на засіданні Нацради заявив, що оголошений конкурс на отримання ліцензії для заповнення вільних радіоканалів на Чонгарі.

Член Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський на засіданні Нацради розповів, що конкурс передбачає чотири частоти, які вестимуть мовлення безпосередньо на Крим.

Також всі частоти були прораховані на замовлення Нацради і пройшли узгодження з Генеральним штабом Міністерства оборони України та міжнародну координацію серед країн, які погодили використання цих частот з передавачем 5 кіловат.

— Це знакова подія для всіх нас я кажу це як кримчанин. Це вперше прораховані частоти безпосередньо для Криму, і безпосередньо для нового об'єкта, який буде побудований на території Херсонської області у Чонгарі. Це 150-метрова вежа, яка буде найбільшим об'єктом на півдні Херсонської області, яка дозволить нам охопити мовлення чотирьох радіостанцій на півночі Автономної Республіки Крим, повідомив Сергій Костинський.

Голова Національної ради Юрій Артеменко додав, що ліцензії на частоти у Чонгарі будуть в першу чергу надаватися місцевим громадам і нацменшинам, щоб вони мали змогу мовити на Крим.

— Я знаю, як важко давалися ці вибивання частот. Спасибі всьому апарату Нацради. Прошу оголосити конкурс. Контроль над конкурсом покласти на пана Коваля. Рішення прийняте, сказав Артеменко.

Після засідання Нацради член Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський дав докладніший коментар з цього питання для кореспондента QHA.

Зокрема, він розповів, що сьогоднішнє голосування. що стосується конкурсу на чотири частоти для мовлення на півострів — це результат реалізації Стратегії з розвитку телерадіомовлення у Херсонській області та організації мовлення на території Криму. Крім цього, у Нацраді розроблений поетапний план дій і дорожня карта, в рамках якої вони почали рухатися.

Частоти були замовлені ще в лютому, і ми дуже довго чекали, поки вони будуть прораховані українським державним центром радіочастот, узгоджені Генштабом Міноборони України, а також пройдуть міжнародну координацію. Оскільки це прикордоння і сигнал йде далеко за територію Криму, зокрема на територію Туреччини, Румунії, Болгарії, відбувалася процедура міжнародної координації. І наші сусіди узгодили ці частоти, зокрема і Туреччина, зазначив Костинський.

За словами Сергія Костинського, Україна має всі законні підстави відтепер віщати на Крим, і їх не можна буде жодним чином опротестувати або якось дискредитувати цю роботу з боку РФ.

Він також сподівається, що працюватимуть, перш за все, кримські радіостанції, які були змушені покинути територію Криму або були створені на материковій частині України для мовлення на територію Криму.

— Це Нацрада і МІП створили таку можливість для того, щоб такі радіостанції могли працювати в ефірі і для кримського слухача. Таких вишок ми плануємо побудувати як мінімум дві. Щодо зони впевненого прийому сигналу з Чонгару, це дозволить охопити територію Джанкойського регіону, а далі це вже території невпевненого прийому сигналу, які дозволять у Сімферополі слухати ці радіостанції при певних умовах. Таким чином, ми охопимо всю північ території Криму, додав Костинський.

Щодо другої вишки, то, за словами Сергія Костинського, вона будуватиметься в Каланчаку. Якщо чонгарські вишку будує інвестор («Телемережі України» це оператор, який будує вежі на приватній основі), і після оголошення конкурсу він розпочне будівництво і має його закінчити протягом трьох-чотирьох місяців, то другу вишку будуватиме державна компанія Концерн РРТ (концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення).

— Державна компанія Концерн РРТ не мають можливості почати будівництво цього року і планують зробити це наступного, за умови того, що будуть покриті борги перед цією компанією. Але я бачу великі перспективи співпраці з приватними компаніями, оскільки вони працюють швидко, і у них є ресурси, зазначив член Нацради.

QHA