КИЇВ (QHA) -

Постійний представник Президента України в АРК Борис Бабін розповів у ефірі Радіо Hayat про роботу представництва протягом тижня.

Радіо Hayat: Чим ваша організація займалася протягом останнього тижня?

Борис Бабін: Хотілося б одразу уточнити, що офіс у нас вже не тільки херсонський, а й київський, бо у Києві відкривається філія нашого представництва. Уже призначені співробітники — активні молоді фахівці, які вже беруть участь у багатьох заходах, що відбуваються у столиці.

Через позицію представництва розширюється спроможність відділу державного підприємства “Документ” у міста Херсон. Це структура, яка здійснює послуги, зокрема для жителів Криму, у сфері паспортизації. Це видача біометричних паспортів, ID-карток. Сьогодні пропускна спроможність у них становить до 100 осіб на добу. Після розширення новий модернізований центр ДП “Документ” (він має запрацювати до літа) матиме пропускну спроможність щоденно 300 – 500 осіб. За ці півроку ми змінили ситуацію.

Я вже доповідав кримчанам, слухачам радіо Hayat, що ми маємо також декілька центрів надання адміністративних послуг, які відкриваються в першій половині 2018 року у населених пунктах Херсонщини. До них додатково можна долучити і Новотроїцьке. Там також буде центр надання адміністративних послуг. Він відкриється до літа. 22 лютого у нас буде нарада робочої групи з цих питань. Ми будемо опрацьовувати це й інші питання, пов’язані з Кримом.

Серед реальних результатів ми також виходимо на модель пасажирського залізничного легального сполучення з тимчасово окупованими територіями, точніше з місцевостями, наближеними до пунктів пропуску. Буде потяг до станції Вадим. Сьогодні у нас була нарада. Уже з 1 березня там узгодять розклад, будуть узгоджувати з потягом Київ – Херсон групу вагонів Херсон – Вадим. Перший період це будуть вагони, з яких слід переходити. Тобто ви виходите з київського потяга, вагони стоять, ви заходите в них, купуєте приміський квиток, і вас везуть у бік КПВВ. Об 11-й ранку ви без всяких нелегальних перевізників на станції Вадим. Там будуть легальні автобуси, таксі. Останні 5  7 кілометрів до КПВВ люди також подолають безпечно.

У майбутньому буде виділена група вагонів з Києва, щоб людина у Херсоні не пересаджувалася, а могла брати прямий квиток Київ – Вадим. Це буде зранку. Так само і ввечері. О 5-й годині вечора вагони підуть на Херсон, далі вони йдуть до Києва.

У нас була велика нарада з великими рішеннями (сподіваюся, що й кадровими, зокрема) щодо питань незаконних автомобільних перевезень. Мій перший заступник виїздив вночі на КПВВ Каланчак разом із СБУ, Нацполіцією. Коли водночас на КПВВ перебуває 50 нелегальних автобусів, а місцева влада, районна та обласна, нам пише, що немає потреби в додаткових легальних автобусах, все дуже добре, Укртрансбезпека пише, що у них немає можливості штрафувати понад 1 особу (зрозуміло, що “для галочки”). Ми поставили питання. Є рішення СБУ з цього приводу. Будуть відпрацьовані і корупційні, і відповідні контррозвідувальні ризики, бо ми прекрасно розуміємо, що і нелегальні перевізники, і незаконні посередники у сфері паспортизації, які працюють у Криму і перевозять людей на материкову Україну, перебувають під повним контролем російських спецслужб, виконують вказівки на протидію національним інтересам України. Керівництво країни в курсі, всі в курсі. Я сподіваюся, що щодо керівників Укртрансбезпеки на рівні регіону, щодо тих осіб, які ухиляються від проведення конкурсів для поставлення легальних транспортних засобів на ті маршрути, як і проти корупціонерів, які є в державній міграційній службі, будуть найближчим часом вжиті дуже жорсткі заходи. Але на сьогодні для нас головне, щоб був легальний перевізник, яким ви можете дістатися з КПВВ до залізничої станції Вадим, з КПВВ до найближчих населених пунктів, де є центри надання адміністративних послуг. Це Вадим, Преображенка, Чаплинка, Каховка, Херсон.

Радіо Hayat: Ви сказали, що розширюєте мережу надання адміністративних послуг. Попит досі перевищує пропозицію?

Борис Бабін: Так. На жаль, Крим окупований, там не може працювати легальна українська влада. Відповідно майже два мільйони осіб, українських громадян, потребують українських паспортів. Абсолютна більшість з них вважає себе громадянами України і хоче мати ці документи. Вони постійно звертаються до підрозділів Міграційної служби. Коли у нас пропускна спроможність підрозділу Міграційної служби 20 осіб на день, то на рік це буде максимум 4 – 5 тисяч на один підрозділ. А це ми ще не рахуємо жителів Херсонщини. Тому на сьогодні основним завданням є розширення пропускної спроможності для доведення її до рівня задоволення потреб населення і Херсонської області, і тимчасово окупованого Криму. Поки ми не побачимо, що в районах, наближених до Криму, немає щоденної черги в паспортні столи з 4-ї ранку, ми не скажемо, що на цьому етапі задовольнили потреби кримчан і можемо сконцентруватися на інших проблемах.

Радіо Hayat: У вас буде зміна специфіки з приходом весни?

Борис Бабін: У нас стандартна робота. Так, певною мірою збільшується кількість осіб, які відвідують Крим, бо влітку сезон відпусток, люди відвідують родини. Це нормально. Це не туристи, а фактично розділені родини. Можливо, буде більше проблемних ситуацій, але ми до цього готові.

У нас наприкінці лютого буде засідання експертної ради у Києві. Буде низка заходів з питань 4-ї річниці початку російської агресії. У нас заплановані закордонні відрядження. Я відвідаю Туреччину, мій перший заступник відвідає Польщу.

На цьому тижні була доволі специфічна нарада щодо спалахів хвороб тварин у Криму та питання перевезення тварин через КПВВ в межах гуманітарних потреб, адже фактично на сьогодні заборонено з Криму та ло Криму перевозити тварин. Але ми бачимо дуже цікаву ситуацію з корупційними ризиками, коли на одному КПВВ за рік складається 500 актів про заборону ввезення тварин з Криму, а на іншому не складається жодного.

Радіо Hayat: Представниця МЗС оприлюднила інформацію, що наша держава готує морський арбітраж.

Борис Бабін: Документи на цьому етапі є конфіденційними, тому деталі знає дуже вузьке коло людей.

У нас є декілька цікавих кейсів з морських питань. Це рибалки, які зазнали утисків прав через незаконні дії окупанта. Це також матеріали обстеження бурових свердловин, які ми ініціювали разом з іншими органами.

Радіо Hayat: Відкривається Мюнхенська безпекова конференція. Очікується виступ нашого керівника держави. Чи буде там озвучена, на вашу думку, тема анексії Криму?

Борис Бабін: Я маю впевненість, що політика президента України Петра Олексійовича Порошенка спрямована на питання деокупації Криму. Звісно, питання безпекового формату сьогодні насамперед стосуються частини конфлікту на Сході, але це все єдиний конфлікт.

Джерело: Радіо Hayat

QHA