КИЇВ (QHA) -

Музеї Криму, золоті артефакти якого Україна вважає своєю власністю, працюють як в українському правовому полі, так і в російському. Про це розповіла директор департаменту представництва інтересів держави в міжнародних та іноземних судах Міністерства Юстиції України Ольга Костишина, передають Новости Крыма.

За словами представника Мін'юсту, кримські музеї, які є фігурантами у справі про повернення скіфського золота, в Окружному суді Амстердама зареєструвалися в Російській Федерації, але при цьому одночасно залишаються в українській юрисдикції.

− Відмова від української юрисдикції суттєво послабила б їх позицію в суді Нідерландів, − заявила Костишина.

Раніше Костишина повідомила, що питання щодо повернення "Скіфського золота" вирішиться не раніше кінця 2016 року. Нагадаємо, експонати з кримських музеїв Сімферополя, Керчі, Бахчисараю і Херсонеса, а також київського Музею історичних коштовностей України виставлялися в Європі в рамках спільного проекту "Крим – золотий острів у Чорному морі" з 3 липня 2013-го по 31 серпня 2014 року. Внаслідок приєднання Криму до Росії виник правовий конфлікт щодо країни, в яку повернуться кримські експонати. Зараз вони зберігаються в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі – останньому місці експозиції виставки.

QHA