КИЇВ (QHA) -

Український режисер Марія Кондакова вважає, що українському кіно не вистачає фільмів у жанрі соціальної драми. У той же час, є жанрові й тематичні ніші, які вже заповнені. Сама Марія у цьому році представила свій фільм "Вона і війна" про українських жінок-бійців у рамках фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA.

— Зараз у нас є кінокомедії для широкого загалу досить високого рівня, ця ніша більш-менш заповнена. У нас є анімація, яка теж заповнюється дуже насичено. У нас є військова тематика, вважаю, що це правильно знімати патріотичне кіно сьогодні. Я проти пропаганди війни, але за патріотичне кіно, воно змушує глядача задуматися про свою громадянську позицію. Я думаю, що військова тематика теж заповнена, у нас є дуже сильні картини. Мені здається, що не вистачає звичайної соціальної драми, як наприклад, "Стрімголов" Марії Степанської. Мені більше хочеться побачити простих людей, які живуть простими питаннями буття, але не тільки тим, як заробити грошей, де випити і поїсти, хоча це теж важливо. Звичайно, у нас є багато гострих сюжетів, але про них і так кажуть. Історичного кіно у нас багато, але, у той же час, фентезі не вистачає, — розповіла Марія кореспонденту QHA.

У документальному кіно, на думку Марії, ситуація інакша.

— А в документальному кінематографі мені не вистачає комедій. Хоча Надія Парфан та Ілля Гладштейн (режисери, — ред.) роблять кіно про сантехніків із Західної України, які співають у хорі, і вже цей факт викликає посмішку. Але це єдине, що я знаю. Все інше дуже драматичне і трагічне. Потрібно щось життєствердне, щоб ми побачили там себе, як у дзеркалі, і посміхнулися, щоб воно було добре.

Марія Кондакова — український режисер, актриса, сценарист, мешкає у Франції.

Нагадаємо, бронзова статуетка "Спіраль сходження" на Стамбульському міжнародному кінофестивалі дісталася картині "Іній", знятої за підтримки Держкіно України.

QHA