КИЇВ (QHA) -

Якби кримських татар не позбавили у 1944 році їхньої батьківщини, народ мав би більше можливостей для самозбереження і розвитку. Таку думку висловив кримськотатарський актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв.

— Якби депортації не було, то доля кримськотатарського народу, з одного боку, мало чим відрізнялася б від долі інших народів, які проживали на території Радянського Союзу, але коли людина має можливість жити на своїй батьківщині, розвиватися і розвивати свою мову, мати увесь інструментарій, який мав бути у народу, який має свою державу, назвемо її республікою або автономною республікою, мені здається, деякі сьогоднішні проблеми не мали б основ для існування, — сказав він.

Сеітаблаєв назвав депортацію "міцною вакцинацією" від того, щоб перекладати відповідальність за долю свого народу на інших.

— Варто подивитися на народи, які не втратили свою державність під час існування Радянського Союзу: Грузія, Вірменія, Азербайджан, Україна ... Хоча всюди були жорсткі умови і радянська влада намагалася зробити з усіх нас "homo soveticus", які б не відрізнялися один від одного, але наявність окремої республіки давало більше можливостей для самозбереження і розвитку. З іншого боку — це міцна вакцинація від самообману і перекладання відповідальності, що хтось за нас дасть нам ці можливості, — зазначив Сеітаблаєв у коментарі кореспонденту QHA.

Нагадаємо, у Феодосії не дозволили провести акцію пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу.

QHA