КИЇВ (QHA) -

У цьому році на 67-му Берлінському міжнародному кінофестивалі буде ушестеро збільшений український стенд «Ukraine is Your Destination». Про це на прес-конференції в Києві повідомив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.

За його словами, у цьому році на Берліналі Україна буде представлена ​​більш потужно, ніж раніше. На стенді буде виставлений каталог створених у 2016-2017 роках українських фільмів, а також продемонстровані кілька роликів, які представляють український кінематограф.

— Мета — просування України як кінематографічної держави, як партнера для всіх представників світового кінобізнесу, як місце для зйомок, як країни, яка може надавати послуги, сервіс і виступати партнером у створенні спільних фільмів, а також просування українського кінопродукту в світі, — пояснив Іллєнко.

Він повідомив, що державний внесок у створення стенду цього року буде набагато скромнішим, ніж у минулому, — 160 тисяч гривень, хоча на участь у кінофестивалі планується витратити близько одного мільйона гривень.

— Державний внесок буде істотно менше, ніж у минулому році, тобто ми ще й економимо кошти платників податків, — додав Іллєнко.

Більшу частину грошей, а саме півмільйона гривень, на створення українського стенду виділив Благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього», про що повідомив його голова Тагір Імангулов.

За словами Пилапа Іллєнка, на фестивалі Україну представлятиме лише один фільм у програмі Generation 14+ - «Школа №3» режисерів Єлизавети Сміт і Георга Жено. Це повнометражна документальна стрічка про 13 українських підлітків з відбудованої після військових дій школи №3 у прифронтовому місті Миколаївці.

Крім того, у рамках кінофестивалю відбудеться показ фільму «Процес» про українського режисера Олега Сенцова росіянина Аскольда Курова, створений у чесько-польсько-естонській копродукції.

— Це фільм, до якого Україна не мала відношення, але ми також будемо брати участь у просуванні цього фільму, щоб на те, що сталося з українцем Олегом Сенцовим, звернуло увагу міжнародне кіноспівтовариство, — підкреслив голова Держкіно.

Він повідомив, що для поширення інформації про політв'язня Олега Сенцова також створені листівки, які будуть роздаватися учасникам фестивалю.

Потрібно відзначити, що Берлінський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 9 по 19 лютого 2017 року у столиці Німеччини.

Нагадаємо, що в минулому році в цьому кінофестивалі взяв участь український режисер кримськотатарського походження Наріман Алієв. Його стрічка «Sensiz» («Без тебе». - Ред.) була показана в секції короткометражних фільмів програми «Покоління».

ФОТО: інтернет

QHA