КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 27 серпня, виповнюється 35 років переможниці "Євробачення — 2016", українській співачці кримськотатарського походження Джамалі.

Сусанна Джамаладінова народилася у Киргизії, куди її прабабуся, кримська татарка, тікала після депортації 1944 року. Пізніше сім'я повернулася на батьківщину, в Крим, де Сусанна провела дитинство у селі Малоріченське під Алуштою.

Її батьки — музиканти: тато, Алім Айярович Джамаладінов, свого часу закінчив диригентське училище, а мама, Галина Михайлівна Тумасова, прекрасно співала і викладала в музичній школі. Саме вона помітила, що голос трирічної доньки якось по-особливому інтонує — коли Сусанна співала дитячі пісеньки, всі у подиві завмирали.

Уже в 9 років талановита дівчинка записала альбом з кавер-версіями популярних дитячих пісень. Маленька Джамала ходила в музичну школу Алушти, де освоїла фортепіано. Після закінчення вона стала студенткою музичного училища Сімферополя (спеціальність «Оперний вокал»). Потім кримська татарка продовжила музичну освіту в київській Національній музичній академії.

З 15 років співачка неодноразово брала участь в пісенних фестивалях і конкурсах: українських, російських, європейських, часто посідала призові місця.

Поворотним моментом у кар'єрі співачки стала перемога в молодіжному конкурсі «Нова хвиля — 2006». Сусанна, яка виступала під псевдонімом Джамала (її сценічне ім'я утворене з перших складів прізвища), буквально «порвала» зал своїм потужним голосом і блискучою імпровізацією. Вона виконала три пісні: народну «Верше мiй, верше», жартівливу композицію власного твору «Мамин синок» і трек британської групи «Propellerheads» під назвою «History Repeating».

Найбільшу популярність Джамалі принесла її перемога в конкурсі "Євробачення — 2016". Тоді співачка виконала пісню "1944" — рік депортації кримськотатарського народу.

Сьогодні, окрім близьких і друзів, співачку привітав і президент України Петро Порошенко.

Він назвав співачку "безцінним скарбом України".

— Чуйна і тендітна, сильна і глибока. Джамала — втілення надзвичайного таланту і безцінний скарб України. З Днем народження, Джамала! — написав президент на своїй сторінці у Facebook.

Раніше QHA писало, що Джамала розмістила фотографії свого тримісячного сина, якого звуть Емір-Рахман Сеіт-Бекір.

Нагадаємо, 28 березня 2018 року Джамала народила хлопчика. Пологи пройшли в Україні.

QHA