КИЇВ (QHA) -

Українська співачка кримськотатарського походження Джамала разом із дітьми з української діаспори в різних країнах розповіли одну з казок Івана Франка з нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника.

За тиждень відеоролик «Лис Микита з усього світу» вже встигли побачити понад півтори тисячі українців у всьому світі.

Персонажі поеми говорять устами маленьких українців з різних куточків земної кулі. Хитрий Лис подорожує від країни до країни, з одного континенту на інший, збираючи по фрагментах перлину творчості Івана Франка.

— В українському всесвіті звучить Іван Франко голосами дітей із 33 країн світу. Звучить щиро, по-дитячому зворушливо, так, як це змогли прочитати маленькі українці — хлопчики і дівчатка, які народилися і ростуть далеко від рідної землі, — йдеться в підписі до відеоролика на YouTube.

Проект реалізований Міжнародним інститутом освіти і культури у співпраці з командою GOODzyk production, перш за все Назаром Дзюбинським і художницею Наталею Кащак, з метою популяризації творчості Івана Франка в середовищі української спільноти за кордоном. Він охопив Австралію, Австрію, Аргентину, Бельгію, Білорусь, Болгарію, Бразилію, Великобританію, Грецію, Грузію, Данію, Естонію, Іспанію, Італію, Казахстан, Канаду, Латвію, Молдову, Нігерію, Нідерланди, Німеччину, Норвегію, Південно-Африканську Республіку, Польщу, Португалію, Росію, Румунію, Словенію, США, Угорщину, Хорватію, Чехію та Україну — усі куточки земної кулі, де живуть українці.

ФОТО: стоп-кадр відео

QHA