КИЇВ (QHA) -

Сусана Джамаладінова (сценічний псевдонім Джамала) народилася 27 серпня 1983 року в киргизькому місті Ош. З раннього дитинства талановита дівчинка почала виступати на сцені в пісенних конкурсах, а в дев'ятирічному віці записала першу професійну роботу: в студії заспівала 12 дитячих та народних кримськотатарських пісень.

Навчання в музичній школі, музучилищі в Сімферополі і музакадемії в Києві довершило освіту Джамали: вона стала оперною співачкою. Однак в класику вона не пішла. Дівчина почала серйозно цікавитися експериментами з етнічною східною музикою і джазовими мотивами.

Перший сценічний успіх прийшов після перемоги в конкурсі «Нова хвиля» в 2009 році в Юрмалі. Молода виконавиця полюбилася самій примі естради Аллі Пугачовій.

Журнал «Cosmopolitan» називає її «Відкриттям року», вона отримує «ELLE Style Award» в номінації «Співачка року» та премію «Людина року 2009» в номінації «Кумир українців».

Кар'єра стрімко йде вгору, вже 12 квітня 2011 року в Жовтневому палаці відбувся перший сольний концерт Джамали. Це була презентація альбому «For Every Heart».

Надихнувшись перемогою на «Новій Хвилі», Джамала вирішила спробувати сили і в іншому не менше популярному конкурсі - «Євробаченні-2011», однак не пройшла відбірковий тур, програвши іншій українці, Міці Ньютон. Журі засумнівалося в справедливості перемоги Мікі, проте Джамала заявила, що не буде повторно брати участь у відборі.

Незабаром Джамала починає інтенсивну гастрольну діяльність: у 2012 році Джамала співає у вокальному шоу «Зірки в Опері». Альбоми один за іншим розходяться миттєво, вже в 2015 році з'являється четвертий - «Подих» (Дихання). Попутно Джамала зіграла дві ролі у фільмах українського та бельгійського режисерів.

Повністю змінивши свій стиль за п'ять років, Джамала все ж йде в відбірковий тур українського Євробачення-2016. Блискуче вигравши національний відбір, дівчина їде в Стокгольм. Сильний і глибокий голос Джамали вразив всю Європу, а щире і чуттєве виконання авторської пісні «1944» про особисту трагедію приносить їй гучну перемогу в конкурсі.

Під час перебування на пісенному конкурсі в Стокгольмі співачка також отримала премію «Eurostory Awards 2016» за кращу сходинку в конкурсній пісні, а також премію «Marcel Bezençon Award» в номінації «Художній приз».

6 травня Президент України Петро Порошенко присвоїв співачці почесне звання «Народний артист України». 26 травня Джамала стала Почесним громадянином міста Києва.

Сьогодні українській співачці з кримськотатарськими корінням виповнюється 33 роки.

Редакція QHA щиро вітає Джамалу! Бажаємо подальших творчих успіхів і натхнення!

ФОТО: інтернет, QHA

QHA