КИЇВ (QHA) -

20 квітня в Україні відбудеться церемонія вручення премії «Золота Дзиґа», номінантом якої став фільм кримськотатарського режисера Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги».

За словами організаторів, рішення про те, який фільм стане кращим, ухвалюють українські глядачі, які беруть участь в онлайн-голосуванні. Серед номінантів премії — кінострічки «Дзідзьо контрабас», «Інфоголік», «Чужа молитва», «Чорний козак», «Тримай біля серця» та інші.

— Вчора ми почали показувати фільми в кінотеатрі «Жовтень» і «Бумер», а 20 квітня вручимо премію. Це тестові покази, і якщо глядачів буде багато, то кінотеатри їх продовжать. Попит на кіно великий, адже люди, які не пов'язані з кінематографом, запитували, де могли б подивитися українські картини, — розповіла виконавчий директор Української кіноакадемії Анна Мачух.

На сьогодні лідером серед номінантів на премію є комедійний фільм «Дзідзьо контрабас».

Серед інших номінантів на «Золоту дзиґу» фільми про війну на Донбасі, наркозалежність і навіть арт-хаусна картина, вже показана в Австрії.

Режисер картини-номінанта «Тримай біля серця» Валерій Шалига зазначив, що його фільм — це вдячність воїнам АТО, які загинули, захищаючи Україну.

— Фільм розповідає про події 2014 року — найскладнішу сторінку війни. Ми намагалися показати паралелі, в яких жила країна тоді. Створити картину надихнула історія бійця, який воював під Іловайськом. Головний персонаж не з патріотичних, але йде на війну з почуття обов'язку. На допрем'єрних показах картини були присутні бійці АТО, які говорили нам, що цей фільм саме про них, — зазначив він.

Картина була знята у Вінниці, і в її створенні практично не взяла участь держава. За словами режисера, широкого прокату в Україні не заплановано, але 12 квітня фільм покажуть у київських кінотеатрах, а також на телебаченні у форматі чотирьох серій.

Ще однією картиною-номінантом став фільм «П'ята терапія», який вийде до широкого прокату 19 квітня.

— Цей фільм розповідає про наркозалежність через історію реальної людини. У картині практично немає акторів, а в його основу лягли пости з Facebook, які наш герой періодично викладав у мережу, — розповіла режисер Аліса Павловська.

До прем'єри в Україні картину показали в Аргентині, де вона отримала спеціальний приз одного з кінофестивалів.

Наприкінці квітня також відбудеться прем'єра україно-австрійської картини «Ugly», яку вже встигли показати в Австрії. За словами творців, їхній фільм заслужив схвальні відгуки від критиків у Європі та призначений для тих, хто готовий сприймати «непросте» кіно.

Раніше QHA повідомляло, що кожні два тижні в Україні будуть показувати вітчизняні кінопрем'єри.

QHA