КИЇВ (QHA) -

Низькі касові збори фільму українсько-словацького виробництва «Межа», порівняно з його зборами в Словаччині, пояснюються багато в чому «політикою» українських кінотеатрів і дистриб'юторів. Про це заявив на прес-конференції в Києві один із продюсерів фільму Андрій Єрмак, передає кореспондент QHA.

— Фільм зібрав 1,2 млн гривень у прокаті, прийшло близько 15 тисяч глядачів за перший уїк-енд. Це сильно відрізняється від зборів у Словаччині, де фільм поставив рекорд (понад 70 тисяч глядачів, — Ред.), — заявив він.

Продюсер зазначив, що більшість сеансів фільму в Україні поставлені в незручний для глядачів час, адже в кінотеатрах за краще ставити більш «касові» голлівудські фільми на вечірній час, коли потенційних глядачів може бути в рази більше.

— Сеанси були о 12, 14 годині дня, причому, це в перший тиждень прокату, — зазначив він.

Тим не менш, деякі з власників і керівників мереж і окремих кінотеатрів по всій Україні погодилися провести з продюсерами діалог і піти на деякі поступки.

— Наприклад, у Миколаївському Мультиплексі показували фільм вдень. У людей, навіть тих, хто просто вчиться, немає можливості потрапити на цей сеанс. Ми домовилися про те, що якщо створимо групу в Фейсбук, і якщо буде сто осіб, які хочуть відвідати сеанс, то він буде перенесений на більш зручний час, — зазначив Єрмак.

Також продюсер фільму повідомив, що найближчим часом почнуться зустрічі знімальної групи і обговорення фільму зі студентами та викладачами київських вузів з метою «популяризації українського кіно».

Створена за підтримки Держкіно картина «Межа» заснована на подіях 2007 року, коли Словаччина повинна була стати частиною Шенгенської зони. Події фільму розгортаються в Словаччині, у найближчому до українсько-словацького кордону населеному пункті, а також в Ужгороді.

Адам Крайняк — батько великої родини, і для того, щоб заробити «на життя», він займається незаконним перевезенням контрабанди через кордон. Однак життя чоловіки стрімко змінюється, коли Словаччина заявила про готовність увійти до Шенгенської зони, і кордон стане перетинати набагато складніше. Тепер Адам повинен вирішити — чи варто заради великих грошей зайнятися контрабандою наркотиків.

Режисером картини став Петер Бебяк, який працював над проектами "Абрикосовий острів" (2011), "Зло" (2012), "Очиститель" (2015). У фільмі знялися відомі українські актори Станіслав Боклан, Римма Зюбіна, Олександр Піскунов, Володимир Геляс, Макар Тихомиров, Євген Лібезнюк, а також словацькі артисти Томаш Машталір, Емілія Вашаріова, Анди Гриць, Зузана Фіалова і Христина Канатова.

Прем'єра фільму відбулася 3 липня 2017 року на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах (Чехія), а в український прокат він вийшов 16 листопада.

Картину «Межа» вже показували влітку на фестивалі в Одесі, перед цим вона отримала на фестивалі в Карлових Варах премію «За кращу режисуру». А на початку листопада стрічка перемогла на 18-му Міжнародному кінофестивалі в Аррасі (Франція).

Також фільм «Межа» висунутий на «Оскар» від Словаччини як «Кращий фільм іноземною мовою». Україна, в свою чергу, представила незвичайний артхаус «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича.

QHA