КИЇВ (QHA) -

Про це розповіли організатори прес-конференції «Реформа прес-служби Збройних сил України», яка відбулася сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі.

Офіційна презентація фільму відбулася раніше, але сьогодні, в контексті обговорення реформи прес-служби міністерства і одного з її напрямів – вшанування героїв АТО, були продемонстровані ще раз трейлери до фільму і розказана історія його створення.

Унікальність цього фільму в інформаційному приводі, на якому побудований сценарій. Справа в тому, що українські десантники з 95-ї окремої аеромобільної бригади, за підтримки своїх колег з 25-ї бригади здійснили найдовший у сучасній військовій історії рейд по тилах ворога. Загальна протяжність кидка склала близько 400 кілометрів, що до цього часу не вдавалося зробити нікому. В результаті дій наших військових були не тільки знищені великі сили противника, в тому числі розташована глибоко за лінією фронту великокаліберна артилерія, але й надано допомогу в евакуації мирних жителів, яка була організована під постійним артилерійським обстрілом з боку Росії.

Ця операція була заслужено відзначена й іноземними військовими експертами. Так, на думку Філіпа Карбера, американського військового експерта, яку він висловив в ефірі ТСН, Михайло Забродський і його 95-я бригада на початку серпня стали частиною військової історії. Вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їх зброю й обладнання.

– 95-а бригада – найкраща бригада такого типу в усьому світі, – заявив експерт.

Також варто відзначити, що цей рейд дав остаточно зрозуміти, що так звані ополченці не в змозі самостійно чинити хоч якийсь більш-менш відчутний опір українській армії, що й спричинило через кілька тижнів пряме вторгнення російських окупаційних військ на Донбас і показало справжню роль Кремля у конфлікті.

Очікується, що документальний фільм «Рейд» з'явиться на екранах 14 жовтня.

QHA