КИЇВ (QHA) -

Міжнародний інтернет-кінофестиваль Independent Star стартує завтра, 4 жовтня, у кінотеатрі «Кінопанорама». Про це повідомила засновник кінофестивалю, юрист Олена Яремчук на прес-конференції, передає кореспондент QHA.

За її словами, фестиваль буде присвячений українському кінорежисеру Олегу Сенцову, незаконно засудженому Російською Федерацією, а всі гроші, зібрані в його рамках, будуть передані сім'ї політв'язня.

— Для нас важливим при проведенні фестивалю було організувати збір коштів на допомогу родині Сенцова і привернути увагу міжнародної кіноспільноти до проблеми його незаконного затримання, розповіла Яремчук.

Перед урочистим відкриттям 3 листопада відбудеться показ фільму «Процес» про політично вмотивоване справі проти режисера. Сам фестиваль відкриє фільм «Human» («Людина»), який був знятий у 60 країн світу і розповідає про внутрішній світ людини.

Коли я дізналася про арешт Сенцова, я подумала, як я можу допомогти йому. Тоді виникла така ідея — створити міжнародний кінофестиваль, сказала Яремчук.

У фестивалі беруть участь 160 робіт з 63-х країн, а конкурсна програма включає в себе такі категорії, як «Кращий фільм», «Краща режисура», «Краща акторська робота», «Кращий документальний фільм», «Найкращий короткометражний фільм», «Найкращий кліп», «Краща ТВ-програма», «Кращий новинний сюжет» і «Кращий соціальний ролик».

— Починаючи з 4 листопада і до закриття фестивалю, яке відбудеться 5 травня у Барселоні, раз на день на фейсбук-сторінці кінофестивалю ми будемо виставляти у відкритий доступ одну роботу учасників. Всі глядачі, які придбали квиток, зможуть голосувати за роботи, і середній бал кожної буде враховуватися на загальному голосуванні по закінченні фестивалю, в свою чергу зазначила віце-президент міжнародної організації JCI OLIMP Юлія Гончар.

Нагадаємо, у Києві відбувся перший кінофестиваль «Київська тиждень критики», який зібрав у своїй програмі головні фільми європейських кінофестивалів цього року.

QHA