АНКАРА (QHA) -

На 39-у Міжнародному дитячому фестивалі TRT кримськотатарську культуру презентують діти з культурного центру «Кирим Айлес», які готувалися до заходу більше двох місяців.

Дітей з «Кирим Айлес» супроводжують директор організації Аніфе Курсеїтова, викладач Саніє Емірамзаєва і член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства QHA Гаяна Юксель.

Першою зупинкою кримськотатарської делегації стала столиця Туреччини, де діти змогли відвідати Аниткабір — мавзолей, усипальницю засновника і першого президента Турецької республіки Мустафи Кемаля Ататюрка, а також офіційну резиденцію турецького президента в Бештепе, де відбулася зустріч учасників фестивалю з Реджепом Таїпом Ердоганом.

Президент Туреччини зазначив, що кожна дитина має право на гідне життя.

Ми хочемо, щоб діти почувалися у безпеці, були одягнені та взуті, мали доступ до медичних послуг та освіти,  наголосив Ердоган.

Також кримськотатарська делегація разом із понад 350 дітьми з 22 країн світу взяла участь у святковій ході вулицями міста Невшехір з національними і турецьким прапорами. У святкуванні беруть участь і представники України.

23 квітня учасники фестивалю візьмуть участь у заходах, присвячених Дню дітей у Туреччині.

Довідка. День дітей відзначається на честь першого скликання Великих національних зборів 1920 року в Анкарі для підготовки національно-визвольної війни. За заповітом першого президента Турецької Республіки Кемаля Ататюрка, який вважав, що майбутнє нації закладається у дитинстві, цього дня дорослі мали на час поступитися своїм авторитетом.

Ось уже протягом 90 років День дітей відомий у міжнародній спільноті і визнаний організацією UNICEF як Міжнародний дитячий день.

QHA