КИЇВ (QHA) -

У рамках 47-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» буде показано короткометражний фільм кримськотатарського режисера Ахмеді-Ернес Сарихаліла під назвою «Mıqlar» («Цвяхи»).

У картині розповідається про хлопчика, у дитячому світі якого з'являються дорослі проблеми. Головний герой дорослішає, долаючи обставини з властивою дітям безпосередністю і вразливістю. Однак, сюжет не концентрується лише на хлопчика.

Історія хлопчика є метафорою стану біженців і переміщених осіб, кожен з яких намагається відтворити звичне життя і традиції на новому місці. Втрати і відчуття відчуженості залишають особливий відбиток у дитячих очах.

Фільм знятий у рамках президентського гранту. Робота над фільмом тривала майже 9 місяців і була завершена у березні 2018 року.

Нагадаємо, раніше у США показали фільм "Мустафа" про лідера кримськотатарського народу, народного депутата Мустафу Джемілєва.

Після перегляду документального фільму відбулася дискусія про ситуацію з дотриманням прав людини в анексованому Криму, репресії щодо кримських татар на півострові.

QHA