ЛЬВІВ (QHA) -

З 12 жовтня по 10 листопада на Львівщині відбуватимуться покази фільмів у межах програми XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. Захід присвячений проблемам захисту прав людини та захисту довкілля.

Про це повідомили сьогодні, 11 жовтня, під час брифінгу щодо відкриття фестивалю, де присутні мали змогу першими переглянути документальну стрічку «Боротьба Джамали», у якому журналістка Елін Йонссон зафіксувала життя співачки та її сім’ї в Україні та у Криму, а також історію перемоги пісні «1944» на Євробаченні. 

— Це надзвичайно сильний фільм, тут розказана одна історія, а з впевненістю на 100% можу сказати, що кожен кримський татарин має свою історію. І я дуже вдячний, що маю можливість бути тут і говорити. Коли в уже рідному мені Дрогобичі я розповідаю історію свого народу, у нас проходить діалог, і саме на Львівщині мене розуміють як ніде, — резюмував Амет Бекіров, громадський діяч, голова правління ГО «Арекет», що розвиває у Дрогобичі культурну дипломатію.

Упродовж фестивалю всі учасники матимуть змогу переглянути цю та інші кінострічки на тему захисту прав людини (всього 24 фільми) цілком безкоштовно, а також брати участь чи слухати тематичні дискусії та тренінги, оглядати виставки:

— Цьогорічна тема фестивалю «Чотири градуси», бо за прогнозами екологів, саме на стільки до кінця сторіччя підніметься середня температура, і клімат зазнає суттєвих змін, це може завдати шкоди людини. Тому кожен мусить замислитись, як гармонійно співіснувати у довкіллі з природою. Головні екоакції відбуватимуться у музеї  меморіалі «Тюрма на Лонцького», тут будуть організовані фотовиставки, інша цікава акція  експертні дискусії із зоозахисниками. І третій аспект  це показ фільмів на тему декомунізації,  зазначила Вікторія Садова, регіональна координаторка мандрівного фестивалю Docudays UA.

Особливу увагу організатори події цьогоріч приділили правам дітей, зокрема школярів:

— Цього року ми створюємо платформу DOCU/YOUNG для школярів, окрім показів будемо проводити зріз того як, пишуть підручники для юних поколінь, наскільки це адаптовано під міжнародні стандарти. Також поговоримо про захист прав дитини у школах з освітянами, психологами,  сказала Ніна Хома, регіональна координаторка Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays UA.

Усі заходи у рамках фестивалю є безкоштовними, детальну  програму можна знайти тут.

QHA