КИЇВ (QHA) -

Фільм українського режисера Аліни Горлової "Очевидних ознак немає" про жінку, яка пройшла АТО і боролася з посттравматичним синдромом, взяв головну нагороду фестивалю DocudaysUA у номінації DOCU / ПРАВА.

Також під час церемонії закриття фестивалю незалежна міжнародна служба новин Current Time відзначила спеціальною нагородою одного з учасників конкурсу. Фільм "Очевидних ознак немає" отримав приз у $ 5000 «за делікатне освітлення внутрішньої катастрофи героїні», передає кореспондент QHA.

— Що залишається за лаштунками героїчних відео наших воїнів? З чим вони змушені стикатися, один на один, у мирному житті, і де закінчується війна? Це історія жінки, яка повертається з війни. Розмовляючи з психологами, борючись з ПТСР і панічними атаками, вона намагається повернутися до нормального життя. Цей документальний фільм показує її шлях від початку реабілітації до повернення на роботу, — йдеться у синопсисі фільму.

Новий приз від організації-співзасновника фестивалю, Української Гельсінської спілки з прав людини, вручили героїні фільму "Очевидних ознак немає" Оксані Якубовій.

Окрім того, фільм Горлової отримав приз від кінофестивального дистриб'ютора. Режисер зможе скористатися сертифікатом на безкоштовну подачу фільму на 50 міжнародних кінофестивалів.

— Правдивий портрет людини, яка пройшла через війну і намагається повернутися до життя. Це стрічка про жіноче обличчя війни і про травму, перед якою усі рівні. Тут правильно витримана дистанція між глядачем і героїнею стрічки, без жалю, фальші і надмірної героїзації. Це фільм про те, з чим доведеться зіткнутися тим, хто повертається, і тим, хто їх зустрічає, — відгукнулося журі про фільм.

Аліна Горлова — режисер документальних та ігрових фільмів, режисер монтажу. Народилася і живе в Україні.

Фільм-переможець покажуть сьогодні у кінотеатрі "Жовтень".

Нагадаємо, нещодавно глава Держкіно України Пилип Іллєнко заявив, що усі картини, які отримують фінансування від Державного агентства України з питань кіно, можна назвати патріотичними.

Відзначимо, що на відкритті кінофестивалю Docudays UA відбулася акція на підтримку Сенцова.

Джерело: DocudaysUA

QHA