КИЇВ (QHA) -

На Софійській площі в Києві відкрився VII Всеукраїнський фестиваль писанок. Цього року серед 585 писанок-мальованок можна побачити і роботу кримськотатарської майстрині по батику Ельміри Сеіт-Аметової.

— Довго до неї придивлялася, ніяк не наважувалася почати, так як в останні роки малюю виключно на тканині і зовсім відвикла від твердих поверхонь (а тут — ґрунтоване скловолокно). Яйце зроблене за мотивами однієї з моїх батик-робіт. Вирішила спробувати розписати об'ємну форму. Це дуже цікаво, тому що ти не бачиш всю композицію відразу, тому потрібно так продумувати, щоб композиція читалася з будь-якого ракурсу, — розповіла Ельміра у коментарі кореспонденту QHA.

Художниці сподобалася ідея писанки, тому вона натхненно малювала з 8 ранку до 8 вечора, не встаючи з робочого місця протягом чотирьох днів.

Для своєї писанки Ельміра Сеіт-Аметова вибрала теплу кольорову гаму і яскраві, насичені кольори.

Як розповідає художниця, зображені на її писанці кола символізують колесо часу, гранатові зерна — продовження роду, а ритм дрібних елементів, «Берекет» — щоденна праця, що приносить духовне і фізичне благополуччя.

Також майстриня зобразила на писанці волів — символ багатого врожаю і риб — символ багатства і достатку.

— Я люблю малювати риб, щоб вони посміхалися, щоб викликали позитивні емоції, — зізналася Ельміра Сеіт-Аметова.

Нагадаємо, у 2016 році свою писанку на фестивалі представила кримськотатарська керамістка Марина Курукчі.

ФОТО: QHA, Фейсбук Ельміри Сеіт-Аметової

QHA