КИЇВ (QHA) -

У кінотеатрі «Київ» у столиці з 2 по 6 лютого пройде фестивать авторського американського кіно «Незалежність».

У рамках фесту плануються покази 2 оскароносних картин — «Місячне сяйво» режисера Баррі Дженкінса і драма «Манчестер біля моря» Кеннета Лонергана.

Також до програми фестивалю увійшли американські документальні та ігрові фільми: «Гонки на вимирання», «Радикальні черниці», «Причепа», «Встати, суд іде!», «Салям, сусіде», «Без тавра», «Погані діти».

При цьому режисери документального фільму «Встати, суд іде!» Джеффрі Сондерс і Джей Шапіро особисто презентують стрічку публіці і проведуть у Києві майстер-класи.

З розкладом показів можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Нагадаємо, «Місячне сяйво» — кінофільм американського режисера Баррі Дженкінса, що розповідає про дорослішання у неблагополучному районі Майамі темношкірого хлопчика, який усвідомлює свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію і стикається через це із цькуванням з боку однолітків.

Фільм зібрав 3 «Оскари» фільм року, кращий адаптований сценарій (сценарій був написаний за п'єсою «У світлі місяця чорні хлопчики виглядають щасливими») і краща чоловіча роль другого плану (тут вперше «Оскар» отримав актор-мусульманин за віросповіданням Махершалалхашбаз Алі).

Драма Кеннета Лонергана «Манчестер біля моря» розповідь про депресивного сантехніка, який змушений після смерті брата повернутися в рідне місто, де він пережив масу особистих трагедій, і зайнятися опікою свого племінника-підлітка. «Оскар» за роботу в цьому фільмі отримав актор Кейсі Аффлек — краща чоловіча роль, а за кращий сценарій був нагороджений режисер і одночасно сценарист картини Кеннет Лонерган.

Церемонія нагородження американської кіноакадемії «Оскар» відбулася в ніч на 27 лютого. Із підсумковим списком переможців можна ознайомитися на сайті QHA.

ФОТО: інтернет

QHA