ОДЕСА (QHA) -

На одеському пляжі Ланжерон почали встановлювати «Двері до Будинку сонця» — нову скульптуру відомого архітектора Михайла Реви.

Виготовлена ​​скульптура з бронзи. У неї є реальний прототип — це двері одеського під'їзду. Колись вони стояли на вході в один із дохідних будинків на вулиці Рішельєвській, але за минулі півтора століття стали непридатними.

— Це старі одеські двері, у яких було довге життя, що розтягнулося на два століття. У XIX столітті вони прикрашали собою парадний вхід до одеського будинку, з гордістю зустрічали і проводжали мешканців і гостей. Вони пережили бурхливе XX століття революцій і воєн, трагедій і розчарувань, перемог і успіхів. І нарешті у XXI столітті їхній шлях добіг кінця — двері замінили на залізні. Я дуже хочу, щоб їхня історія тривала, тому що це історія нашого улюбленого міста. Вона не повинна забуватися, - каже Михайло Рева.

Робота над створенням композиції тривала рівно сім місяців. Двері змінили свою соснову «одежу» на бронзову і відкрили свою стулку на одеській набережній просто на схід сонця.

На дверях  напис латиною «Domus Solis». За задумом автора, це двері до Будинку сонця.

ФОТО: Валерій Пузік

QHA