КИЇВ (QHA) -

Журі 47-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» оголосило найкращі фільми у головних номінаціях. Про це повідомили у прес-службі кінофестивалю.

Лауреатів визначали у 6 конкурсних програмах, відбувся також традиційний конкурс Shoot & Play.

Так, гран-прі за кращий дебютний фільм отримав фільм «Святий» Андріуса Блажевічюса (Литва, Польща, 2016). Автор картини отримав статуетку «Скіфський олень» і 10 тисяч доларів США.

Приз за кращий повнометражний фільм і 2 тисячі доларів отримав Глінур Палмасон за фільм «Зимові брати» (Данія, Ісландія 2017).

Спеціальну нагороду журі присудило фільму «Вантаж» Огнена Главоніча (Сербія, Франція, Хорватія, Іран, Катар, 2018).

Кращим короткометражним фільмом визнано стрічку «Блискуча нагла смерть» румунського режисера Серджіу Негулічі (Румунія 2017).

Кращим фільмом Студентського конкурсу стала картина «Тісні зв'язки» Зофії Ковалевської (Польща, 2016).

Спеціальної нагороди удостоїлася стрічка «Зибь» режисера Свее Матіаса Глен (Норвегія, 2016).

У свою чергу нагороду журі програми Teen Screen отримав фільм «Дитячий квиток» Саміда Каккада (Індія, 2016).

Спеціальні нагороди отримали фільми «Супер-Модо» Лікаріона Вайнайна (Кенія, Німеччина, 2018) і «За блакитними дверима» Маріуша Палея (Польща, 2016).

Приз за кращий фільм Національного конкурсу за режисуру і образність отримала стрічка «Штангіст» Дмитра Сухолітського-Собчука (Україна, Польща, 2018). Автор отримав приз сумою у 50 тисяч гривень.

Журі вручило спеціальні нагороди Никону Романченко за фільм «Поза зоною» (Україна 2017), а також Світлані Шимко та Галині Ярмановій за фільм «Щасливі роки» (Україна, 2018).

Приз глядацьких симпатій отримав фільм «Тиха ніч» Петра Домалевського (Польща, 2016).

У конкурсі Shoot & Play кращим фільмом став «Твій вибір принесе користь» Анастасії Хоменко. Переможниця отримала приз сумою у 1 тисячу доларів.

Приз за кращий ЛГБТК-фільм конкурсу «Сонячний зайчик» отримала картина Марсело Мартінессі «Спадкоємиці».

Спеціальні нагороди конкурсу журі вручили Офіру Раулю Грайцеру за фільм «Кондитер», а також Філіпе Матцембахеру і Марсиу Реолону за фільм «Жорстка фарба».

Нагороду «Скіфський олень» за внесок у світове кіномистецтво отримав німецький актор Юрген Прохнов.

Нагадаємо, 47-й Міжнародний кінофестиваль «Молодість» проводили у Києві з 27 травня — 3 червня. У національну програму кінофестивалю потрапила 21 стрічка.

QHA