КИЇВ (QHA) -

Кримська студія «Qaradeniz Production» готується випустити кримськотатарську кіноказку «Хидир-деде».

Кінематографісти використовували унікальний історичний реквізит, який допоможе глядачам поринути в атмосферу, що панувала у Криму у 18 столітті.

Фінальні сцени знімалися у дворі етно-ресторану «Алем» у Акмесджит (Сімферополі). Під час зйомок у масових сценах були задіяні сотні людей.

— Ми порахували, що в зйомках брали участь не менше 700 осіб. І ми цим, звичайно, пишаємося, бо таке об'єднання людей нас по-своєму окрилює, — говорить генеральний директор студії «Qaradeniz Production» Ельзара Іслямова.

На заклик творців фільму допомогти в організації зйомок відгукнулися колекціонери, дизайнери, стилісти і художники. Перші надали знімальній групі цінні предмети старовини. Інші подбали про історичний колорит, а власники відтворених кримськотатарських садиб надали їх у розпорядження студії.

— Взагалі, те, що ми почали цю роботу — це було якесь божевілля! Ідея була фантастична! Без певної навіженки ми б її ніколи не зробили, — зізнається сценарист фільму «Хидир-деде» Ліля Буджурова.

Попереду творців картини чекає копітка робота — монтаж і постпродакшн, а після — прем'єра.

Сценарій кіноказки написали журналістка Ліля Буджурова і письменник Олекса Гайворонський. Для зйомок були обрані мальовничі історичні місця — Бахчисарай, Кезлев (Євпаторія), Судак, Біюк-Озенбаш (Щасливе), Великий Каньйон, будинки-музеї та відтворені кримськотатарські садиби.

Джерело: Crimean Tatars

QHA