КИЇВ (QHA) -

Україна в технологічному порядку сучасності стала передовою державою у світі в питанні використання і створення стартапів на базі технології блокчейна. Але і це не зупинило в розвитку українську ІТ спільноту, яка для переосмислення цієї прогресивної технології вирішила залучити художників, організувавши у Києві перший Blockchain Art Hackathon.

Зобразити незрозуміле і неймовірне, то, що поки ще залишається таким далеким, проте вже повністю влилося в наше життя — головне завдання триденного заходу, який став таким собі експериментом не тільки для художників, а й для самих організаторів.

— Для програмістів хакатон досить відомий формат роботи, а художники ніколи так не працювали. Вони звикли творити у своїх закритих студіях, кожен сам по собі дуже індивідуальний, і для них влитися в проект і працювати пліч-о-пліч з іншими людьми — це теж якийсь виклик. Вони ще не знають, як це, і ми не знаємо. Я думаю це виллється в дуже цікавий результат, розповідає засновник агентства Dj Hack Дарина Гловач.

Ідея технології блокчейн максимально проста це величезна база даних загального користування, яка функціонує без централізованого керівництва. На технології блокчейн засновані криптовалюти, зокрема біткоїни. Основна перевага блокчейна перед традиційними банківськими транзакціями відсутність посередників, що максимально спрощує процедуру операцій і допоможе прискорити процес обміну благами. Чимало фахівців упевнені, що ця технологи незабаром змінить світ.

Після базового ознайомлення з прогресивною технологією від кращих фахівців у цій сфері 30 молодих українських художників створять твори блокчейн мистецтва, представивши тим самим своє бачення цього глобального процесу.

За результатами форуму в Україні буде створено каталог, який, за словами головного організатора заходу Станіслава Подьячева, в перспективі може стати окремою блокчейн базою для віртуального мистецтва.

Люди отримають доступ до картин і до візуальних образів, який вони не можуть отримати, перебуваючи в іншій точці земної кулі. Розвиток віртуальної реальності дозволить відвідувати музеї, не виходячи з дому. Це новий рівень проникнення мистецтва в життя сучасної людини, впевнений він.

QHA