КИЇВ (QHA) -

Уже два з половиною роки більшість кримських татар не мають можливості побачити свій будинок. Важкий тягар вигнання з рідної землі лежить у серці кожного представника народу, який надзвичайно важко повертався додому після п'ятдесятирічної депортації. Вчора поклик батьківщини вперше прозвучав для кримських татар у столиці України.

У неділю, 27 листопада, київський концертний зал Freedom-Hall прийняв надзвичайно довгоочікуваний захід — концерт кримськотатарської народної та сучасної музики «Vatan Sesi».

Як зазначає головний організатор Ельмаз Асан, робота над концертом була надто тривалою та трудомісткою. Але, незважаючи на всі труднощі, команда телеканалу АТR впоралася з поставленим завданням.

— У Криму дуже багато артистів, які не визнають того, що відбувається, і вони давно просили організувати щось подібне. Цим концертом ми хочемо ще раз донести до всього світу голос кримських татар, ще раз розповісти про ту трагедію, яка відбувається в Криму. За допомогою таких культурних заходів ми підкреслюємо, як ми любимо свою батьківщину, — розповів Ельмаз кореспонденту QHA.

Серед яскравих зірок кримськотатарської естради на київській сцені виступили також фіналістки і переможниці національного музичного конкурсу «Tatlı Ses», який щорічно проводиться в Криму.

Хедлайнером вечора стала переможниця конкурсу «Євробачення-2016» Джамала, яка закликала всіх кримських татар мріяти про повернення на батьківщину і діяти.

— Ми перестали бути мрійниками. Може, це зараз звучить дуже наївно, але ми перестали бути мрійниками, якими були наші батьки і прадіди. Вони поверталися до Криму, не дивлячись на жодні перешкоди. У них просто була мета. Вони нічого не хотіли чути — тільки повернення. Без них наша перемога була б неможлива. Нам зараз дуже треба бути мрійниками. Ви повинні прокидатися з думкою про те, що ви зробили, щоб вашу родину, ваш народ, вашу батьківщину залишили в спокої. Мріяти, діяти, реалізовувати! Ми повернемо Крим, ми будемо там! Ми повинні мріяти, як діти, про це, — закликала вона.

Джамала підкреслила, що перемогу в Стокгольмі вона здобула завдяки вірі та мріям багатьох людей.

Концерт став єдиною втіхою для багатьох людей, які лишилися своєї батьківщини. Як зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, такі заходи повинні і будуть проводитися і в рідному Криму.

QHA