КИЇВ (QHA) -

Відкриття виставки відомого турецького художника Бедрі Байкама відбулося 7 березня у Національній академії мистецтв України. Бедрі Байкам — один з найвідоміших на міжнародному рівні турецьких художників та інтелектуалів. На виставці були представлені голографічні 3-d картини, створені з елементами інших творів мистецтва і масової культури, а також живописні полотна майстра.

У творчості Байкама особливу роль відведено колажу, як способу подання художнього задуму. Байкам має західну освіту, його персональні виставки відкриваються у багатьох містах світу. Зараз майстер проживає в Стамбулі, де реалізує свій потенціал в галузі образотворчого мистецтва та кіно. Київ Байкам відвідує втретє.

Привітати митця з персональною виставкою у столиці прийшов посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель.

— Я радий, що турецько-українські відносини розвиваються також у площині мистецтва: турецькі художники приїжджають в Україну і українські художники відвідують Туреччину. Тому що через культуру людям легше пізнавати один одного. Байкам — один з найбільш відомих художників в Туреччині, його мистецтво сучасне і експресивне, — сказав посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель у коментарі кореспонденту QHA.

У роботах Байкама багато еротики і політики, через що творчість художника неодноразово піддавали цензурі.

— Моя улюблена техніка у мистецтві — дослідження. Я ніколи не стою на місці. Я не з тих художників, які постійно повторюють себе ж. Мені подобається шукати нові двері в лабіринті, ризикувати і пробувати нове, робити мікс з різних технік, використовувати фотографії, роздруківки, колажі, малюнки. Моя студія — як дослідницька лабораторія. У своєму маніфесті, складеному, коли мені було близько 20 років, я написав: хочу бути впізнаваним завдяки авторському стилю, без повторення, без необхідності робити одне і те ж знову. Хочу бути впізнаваним завдяки моєму ставленню до того, що я роблю, — розповів художник кореспондентові QHA.

Відкриття виставки відвідала низка мистецтвознавців і художників.

— Враження від виставки найпозитивніші. Такі виставки сприяють як розвитку сучасного мистецтва, так і входження України до міжнародного співтовариства. Щоразу ми можемо по новому пізнавати світ, з його унікальною географією. Картини Байкама не можна віднести ні однозначно до східного, ні до західного мистецтва, тому що сучасне мистецтво не прив'язане до національного колориту, воно швидше виходить на більш високий рівень, з гуманістичними цінностями, — прокоментував виставку мистецтвознавець Ігор Савчук.

Роботи Байкама можна буде побачити до 7 квітня.

Нагадаємо, раніше у Києві відкрилася виставка "Більше, ніж скульптура".

Раніше QHA повідомляло, що кримськотатарський орнамент Орьнек був визнаний культурною спадщиною України.

QHA