КИЇВ (QHA) -

Кінострічка Ахтема Сеїтаблаєва "Кіборги" побила абсолютний український рекорд прокату за весь період незалежності України, заявив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.

За його словами, минулого року вперше за історію української незалежності був повноцінний прем'єрний сезон українського кіно в прокаті.

— Кілька разів з'являлися лідери прокату. Перший рекорд встановив фільм "DZIDZIO Контрабас", який був створений без державної підтримки. Дуже серйозні і успішні для нас результати показали фільми "Сторожова застава" та "Червоний" і абсолютним рекордсменом причому не тільки в цьому сезоні, але і взагалі всього українського кінопрокату періоду незалежності став фільм "Кіборги". На сьогодні його побачили 310 тис. 569 глядачів, і сума зборів складає 22 млн 685 тис. 322 грн, сказав Іллєнко.

Він додав, що це "абсолютний рекорд для українського кіно в українському прокаті за весь період незалежності".

Раніше QHA, фільм "Кіборги" про захисників Донецького аеропорту зібрав у прокаті рекордну суму — 22 252 882 гривень.

Нагадаємо, фільм "Кіборги" вийшов у прокат 7 грудня 2017 року. Знімальна команда фільму разом з фондом "Повернися живим" почали соціальну ініціативу #ЯНебайдужій, завдяки якій 5 гривень з кожного купленого квитка піде на допомогу сім'ям загиблих "Кіборгів".

QHA