КИЇВ (QHA) -

Прем'єра нового фільму режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Чужа молитва», присвяченого подвигу кримської татарки Сайді Аріфової, відбудеться в київському кінотеатрі «Україна». Про це повідомляє «Укрінформ».

Режисер очікує на прем'єрному показі главу держави Петра Порошенка.

— Думаю, що показ для журналістів влаштуємо 16 квітня, а 18-го буде офіційна прем'єра, очікується, що буде президент.

Ахтем Сеїтаблаєв розповів про прогрес у роботі над фільмом. Зараз допрацьовуються технічні деталі. Режисер впевнений, що прем'єра відбудеться в призначений термін.

— Зараз уже тільки технічні доопрацювання з кольорокорегування, прибирання шумів... У мене буде ще майже місяць, щоб подивитися, послухати, оцінити режисерським поглядом і внести якісь корективи, якщо знадобиться. Отже, ми в графіку.

Робота над картиною почалася в грудні 2015 року. Зйомки проходили в Україні, Грузії та Ізраїлі. Половину бюджету фільму профінансувало Державне агентство у справах кіно України, а друга половина коштів надійшла від приватних інвесторів.

Сценарій фільму заснований на реальній історії мешканки Бахчисарая Сайді Аріфової (1916-2007), яка врятувала 88 єврейських дітей від смерті під час окупації Криму нацистами.

ФОТО: інтернет

QHA