МОСКВА (QHA) -

Європейський мовний союз (EBU) розгляне питання про відсторонення Росії від участі в пісенному конкурсі «Євробачення-2018». Про це російському «ТАСС» заявив офіційний представник ЕВU Девід Гудман.

Він зазначив, що таке рішення може бути винесене у зв'язку з тим, що за правилами конкурсу, Росія може бути позбавлена ​​права відправити свого представника на Євробачення наступного року через відмову від трансляції київського конкурсу.

Раніше провідний телеканал в РФ «Перший канал» заявив про відмову від трансляції конкурсу, який відбудеться у Києві у травні. В EBU заявили, що всі спроби домовитися з Росією провалилися.

При цьому генеральний директор «Першого каналу» Костянтин Ернст заявив, що висунута для участі у «Євробаченні-2017» у Києві співачка Юлія Самойлова, якій заборонено в'їзд в Україну, поїде на «Євробачення-2018».

Вранці 15 квітня з'явилася інформація, що запланована раніше грандіозна вечірка у Москві, присвячена Євробаченню-2017, скасовується. Офіційною причиною була названа «нестабільна політична ситуація».

Нагадаємо, співачці Юлії Самойловій, яка мала представляти Росію на Євробаченні-2017, Служба безпеки України офіційно заборонила в'їздити на територію України протягом трьох років. Причиною послужило те, що Юлія Самойлова 2015 року виступила в місті Керчі в окупованому Криму, порушивши тим самим законодавство України.

Президент України Петро Порошенко в ході візиту до Латвії заявив, що Росії не потрібна участь у Євробаченні, їй потрібна провокація. Саме тому Москва вирішила направити до Києва виконавицю, яка побувала в окупованому Криму, і саме тому вона не погодилася організувати трансляцію її виступу.

ФОТО: інтернет

QHA