ЛІССАБОН (QHA) -

Сьогодні у Ліссабоні відбудеться перший півфінал пісенного конкурсу "Євробачення — 2018".

Трансляцію шоу покаже телеканал UA:Перший о 22:00.

У першому півфіналі, де за перемогу боротимуться 19 учасників, не буде представника України — виконавця Melovin. Він виступить на другому півфіналі конкурсу — 10 травня.

Тим часом міністр культури України Євген Нищук закликав офіс "Євробачення" не допустити прапорів терористичних організацій "Л/ДНР" у Ліссабоні. Так він прокоментував проведення російською делегацією акції "Безсмертний полк" у Ліссабоні з прапорами так званих "ДНР" і "ЛНР".

— Моя точка зору проста — це чергова провокація Російської Федерації. Мені дуже шкода, адже в минулому році я тісно співпрацював з європейськими партнерами, готуючи "Євробачення" в Україні, і я знаю, що головний принцип європейських партнерів і головного офісу "Євробачення" полягає у тому, щоб не було будь-якої політичної складової. І ця декларація російських виконавців і російської делегації ще раз підтверджує той факт, що ми все правильно у минулому році зробили, тому що ці провокації могли бути тут, в Україні, під час проведення "Євробачення" у нас. Звичайно, я засуджую, так само як і повинен засудити це центральний офіс "Євробачення", — заявив міністр.

Відзначимо, що після минулорічної неучасті представника РФ у пісенному конкурсі, який відбувся у Києві, Росія знову повертається на "Євробачення".

Як писало QHA, 6 травня в столиці Португалії у Ліссабоні відбулася урочиста церемонія відкриття пісенного конкурсу "Євробачення — 2018". Церемонія відбулася на узбережжі біля Музею мистецтва, архітектури і технології.

У цьому році темою конкурсу став океан, а гаслом — слова "Усі на борт" ("All Abroad"). Україну на конкурсі представляє виконавець Melovin з піснею «Under the Ladder» («Під сходами»).

QHA