ЛЬВІВ (QHA) -

Відома українська письменниця Світлана Поваляєва представила львівським читачам свій поетичний дебют, збірку циклу віршів із промовистою назвою "Після Криму".

До книги увійшли вірші написані за останні чотири роки. Після початку АТО і анексії Криму сама авторка називає себе "психологічною переселенкою та ПТРС".

 

Окрім Поваляєвої на зустрічі можна було поспілкуватися з ілюстратором збірки Світланою Фесенко, яка неймовірно точно зобразила почуття пензлем, внесла нотки східних мотивів. У Львові модерував захід перекладач та поет Остап Сливинський.

"Після Криму" — це глибокі та пронизливі вірші, з мотивами війни, плинності часу, пам'яті та батьківщини, що тісно переплітаються з темою любові та чуттєвості.

— Я ніколи в житті не проводила стільки часу в Криму, як у 2013 році. Він для мене — це домівка серця, і от тоді, виявляється, ми прощалися — прощалися, як коханці перед війною та еміграцією, — розповідає авторка. 

Усі вірші у книзі витримані та пережиті, а головне — вчасні. Збірка розпочинається з віршів про війну і поступово повертається до теплого кримського моря — до тих поезій, де немає навіть уявлення про жорстокість.

QHA