КИЇВ (QHA) -

Словаччина відправляє на номінацію «Кращий фільм іноземною мовою» премії Оскар 2018 року знятий разом з Україною фільм «Межа», повідомив на своїй сторінці у Facebook віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко,

Таким чином вже три кінострічки, у виробництві яких так чи інакше брала участь і Україна, будуть представлені в одній номінації. Від Литви це ко-продукція Франції, Польщі, Литви та України про АТО «Іній», від Словаччини — трилер на основі реальних подій «Межа», а від самої України — незвичайний артхаус «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича.

Кожен з цих фільмів був частково профінансований Державним агентством з питань кіно України.

Фільм «Грань», знятий на основі реальних подій, станом на 15 вересня лідирував у словацькому прокаті, зібравши бокс-офіс в 1 млн 467 тис. євро, що є видатним показником для Словаччини.

Широкого розголосу картина набула на одному зі світових кінофестивалів у Карлових Варах за кращу режисуру.
Найближчим часом планується прокат фільму в Чехії і Туреччини.

Грандіозна прем'єра стрічки запланована на 22 жовтня у рамках Прологу кінофестивалю «Молодість». У широкому українському прокаті фільм з'явиться вже 16 листопада.

Синопсис. Літо 2007 року. Уже через кілька місяців Словаччина вступить до Шенгену, тому йде робота над зміцненням українсько-словацького кордону. Адам Крайняк — батько сімейства і за сумісництвом глава злочинного угруповання, що займається контрабандною сигарет на прикордонній території між Україною та Словаччиною. Невдала спроба перевезти чергову цигаркову контрабанду викликає цілий ряд несподіваних наслідків, які змусять Адама засумніватися в тому, які саме межі він готовий перетнути, щоб все виправити.

У фільмі знялися відомі українські актори: Станіслав Боклан, Римма Зюбіна, Олександр Піскунов, Володимир Геляс, Макар Тихомиров, Євген Лібезнюк, а також знамениті словацькі артисти: Томаш Машталір, Емілія Вашаріова, Анди Гріц, Зузана Фіалова і Кристина Канатова.

QHA