АНКАРА (QHA) -

З 7 по 15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «CerModern» турецької столиці Анкари буде працювати турецько-український арт-проект під назвою «Орнаментальна ДНК», що складається з трьох експозицій, лекцій та майстер-класів.

Про це повідомляє Посольство України в Турецькій Республіці на своїй сторінці в Facebook.

— «Орнаментальна ДНК» — це українсько-турецький проект, який представляє орнаменти двох країн у метафоричній експозиції, яка в сучасній та оригінальній формі показує твори народного мистецтва, містить культурологічне пояснення значення орнаментів, а також інтерактивні додатки, — йдеться в повідомленні.

Для експозиції були виділені три зали, поділені за темами. Український зал під назвою «Надія» представлятиме рушники з різних куточків України, турецький зал «Шлях» оформлений турецькими килимами, привезеними з різних регіонів Республіки, а третій зал — інтерактивний або медитативний.

— Поєднання звичайного і сакрального в орнаментиці характерне і для української, і для турецької культур. Більш того, ми можемо побачити схожі візерунки і символи, світоглядні та обрядові переплетіння. Це універсальна мова древніх народів, про який і розповідає виставка. Цей проект не є етнографічним дослідженням, швидше за все, досвідом і враженням, які допомагають українському і турецькому глядачам краще зрозуміти один одного, побачити загальне і встановити нові зв'язки, — підкреслила організатор виставки Олеся Драшкаба.

Дана виставка проводиться вперше, її мета — демонстрація історичних і культурних зв'язків двох народів.

Підготовлений Посольством України в Туреччині у співпраці з Українським кризовим медіа-центром та Центром сучасного мистецтва Анкари «CerModern» проект буде представлений в Анкарі та Стамбулі.

Як повідомляло QHA, 27 вересня у турецькому місті Анталія була відкрита виставка «Українська вишиванка. Від минулого до сучасності», яка зібрала дивовижні українське вбрання і картини.

QHA