ГЕНІЧЕСЬК (QHA) -

18 серпня 2018 року на площі Відродження у Генічеську (Херсонська область) відбувся фестиваль «Твоя Країна Fest», організований за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У концерті взяли участь такі гурти як «Мандри», «Тартак», співачки Марія Бурмака, Gypsy Lyre та Іванка Червінська. Концерт відвідали тисячі жителів і гостей Генічеська, деякі — з території окупованого півострова.

На відкритті фестивалю голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов зазначив, що місту вкрай необхідно українське мистецтво.

— Ми радіємо всім талантам, які тут присутні.

Ведучий концерту, лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко (Фома) наголосив на важливості заходу «Твоя Країна Fest».

— У нас немає завдання всіх негайно зараз українізувати. У нас є завдання просто бути самими собою ... Кращий варіант — це культура, кращий варіант — це фестивалі, це спілкування, це подорожі Україною людей з усієї України, щоб ми один одного знали, бачили і відчували.

Своїми враженнями після концерту поділилася народна артистка України Марія Бурмака і співачка Іванка Червінська.

— Я дуже задоволена зустріччю з жителями Генічеська. Я відчула якусь теплоту, — сказала Бурмака.

Червінська зазначила, що публіка у Генічеську — одна з найприємніших, з якою їй доводилося працювати.

— Мені подобається, що у таких містах, в яких і не чекаєш, так добре сприймається українська народна пісня, — пояснила Червінська.

Наступний концерт фестивалю «Твоя Країна Fest» відбудеться на День Незалежності у прифронтовому Маріуполі.

Як повідомили у Мініформполітики, 8 вересня фестиваль відбудеться у Конотопі (Сумська область, кордон з Росією), 15 вересня — в Мукачево (Закарпатська область, кордон з Угорщиною), 22 вересня — у Новоселиці (Чернівецька область, кордон з Румунією і Молдовою), 29 вересня — у Сарнах (Рівненська область, кордон з Білоруссю).

QHA писало, що біля адмінмежі з Кримом відбудеться фестиваль сучасної української музики «Твоя Країна Fest». Як зазначив Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, українська музика — провайдер української мови.

QHA