КИЇВ (QHA) -

У Києві 1 липня відбулася прем'єра кримськотатарського фільму-казки "Хидир-Деде". Презентація картини відбулася у столичному кінотеатрі "Жовтень".

Історик Гульнара Бекірова у своєму Facebook написала, що прем'єра першого в історії кримськотатарського повнометражного дитячого художнього фільму «Хидир Деде» — "одна з небагатьох радісних подій у довгій низці сумних днів".

— Сподіваюся, я ще встигну написати про цей день і цей фільм детально в історії кримськотатарського народу, яка пишеться щодня ... А сьогодні хочу привітати велику і талановиту команду з творчим досягненням. І, звичайно, мої особливі привітання — двом генеральним продюсерам фільму — Ельзару Іслямову і Лілії Буджуровій, а також режисеру Діляверу Дваджиєву, продюсеру Айдеру Мурадосілову, — зазначила Бекірова.

Журналіст Шевкет Наматуллаєв повідомив, що поки крутили титри, усі п'ять хвилин зал аплодував творцям фільму стоячи.

— Усі змогли побачити колорит нашого Криму, який втрачено. Їм вдалося його відтворити! Незважаючи на провокації, які готувалися, презентація в українській столиці відбулася, — написав Наматуллаєв у своєму Facebook.

Як повідомляло QHA, СБУ запобігла провокації зі зриву кримськотатарського фільму-казки "Хидир-Деде". Зрив показу фільму планували організувати екстремісти на замовлення російської сторони.

Відзначається, що підконтрольні російській стороні громадяни України мали провести акцію протесту проти членів Меджлісу кримськотатарського народу. Організаторів провокації затримали під час підготовчої наради в одному із закладів громадського харчування Києва.

QHA