КИЇВ (QHA) -

Виставка "Минуле. Справжнє. Майбутнє. Вибудовуючи життя після переселення" показує людей, яких конфлікт на Донбасі змусив покинути помешкання, а також тих, хто допомагає переселенцям почати нове життя на новому місці. Так, героями зйомок фотографа Максима Дондюка стали пацієнти районної лікарні міста Дергачі і геріатричного пансіонату у Панасівці, вихованці дитячого садка у Балаклії і мешканці гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб у Новомосковську.

— Це було по шість, по вісім годин зйомок, іноді по шість годин пересування українськими дорогами на день. У листопаді, під дощем для мене було складніше переїжджати, ніж знімати. Я не назву це роботою, це найцікавіше, що я можу приїхати і на день-два зануритися в середу і стати пожежником, кінологом або кимось ще. Я можу тримати дистанцію, але при цьому дуже близько бути до людей, — розповів фотограф кореспонденту QHA.

Дондюк є також режисером фільму про військово-патріотичний табір для дітей України, Росії, Молдови та Білорусі, який розташовувався в Криму. Зйомки кінокартини "Крим — Січ" стартували влітку 2013 року, незадовго до Майдану і анексії Криму. Дітей від 7 до 16 років в таборі навчили вправлятися зі справжньою зброєю під наставництвом козаків.

— Для свого фільму "Крим — Січ" я шукаю продюсера. Я вважаю, що це, у своєму роді, унікальний фільм і унікальне місце, яке було відзнято. Це передісторія Майдану, конфлікту на Донбасі і анексії Криму. Я вже витратив 6 тис. євро власних грошей на команду, зйомки і постпродакшн. І готового фільму є відсотків десять, я просто фінансово не витягую його. Тому зараз картина у замороженому стані, але я маю мету — закінчити цей фільм. Я не хочу робити якийсь "кустарний" фільм, я хочу, щоб це було серйозне документальне кіно, — сказав Дондюк у коментарі QHA.

Фотографії Максима Дондюка виставляли в Музеї сучасного мистецтва у Парижі, Національному музеї мистецтв ХХI століття у Римі, його знімки друкували видання "TIME", "Rolling Stone", "Newsweek" та інші. Виставка відбувається за підтримки уряду Німеччини. Переглянути фотографії Максима Дондюка можна до 11 лютого у столичному Центрі сучасного мистецтва М-17.

Раніше QHA повідомляло, що сьогодні, 1 лютого, у Європарламенті показали фільм "Мустафа".

Нещодавно у Рівному презентували виставку "Портрети добровольців на війні".

QHA