КИЇВ (QHA) -

У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбувся вечір, присвячений 50-річчю створення тріо «Золоті ключі», до складу якого входять народні артистки України Ніна Матвієнко, Валентина Ковальська, Марія Миколайчук. На ювілеї присутній експерт Книги рекордів України, який вручив учасницям тріо свідоцтво, яке засвідчує рекорд з найбільш тривалого виконання українських пісень а капела.

— Створюючи тріо «Золоті ключі», ми запозичили назву з передачі Галини Верховинець. Це було в далекі 70-ті рр. До нашого першого диску ввійшло 22 пісні, які співалися а капела. Вже тоді ми зрозуміли, що записали "золото", — розповіла Ніна Матвієнко кореспонденту QHA.

Музикознавці називали тріо унікальним — три голоси не просто гармонійно злилися, а ніби розчинилися одне в одному, створюючи гімн української пісні.

— Своїм створенням ми зобов'язані Івану Миколайчуку, який вболівав за наш репертуар. Він говорив: "Ви маєте співати такі пісні, які людям було б цікаво слухати". Під час поїздки в Канаду одна людина мені сказала: "До вас не було нікого і після вас таких не буде". Це правда. Ми виконували акапельно пісні, які ніхто не співав. У нас це добре виходило, тому що ми любили співати, — розповіла у коментарі QHA Марія Миколайчук.

Зі своїми концертами тріо «Золоті ключі» відвідало Європу, Канаду, Америку, країни колишнього Радянського Союзу.

Раніше QHA повідомляло, що патріотизм і розвиток української пісні та культури, відкриття молодих талантів, які пропагують українське, продемонстрував фестиваль "Рутенія".

QHA