ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 26 квітня, у Львівському будинку офіцерів відбулося урочисте відкриття виставки сучасного батального живопису і документальної фотографії. Обидва блоки виставки є ілюстрацією подій у зоні АТО.

У першій залі на глядачів чекають документальні фотографії французької фотожурналістки Гаель Жірб, а в другій — батальний живопис студента Львівської Національної академії мистецтв Олега Дробоцького, написаний за мотивами світлин відомого фотографа і журналіста Сергія Лойка.

Загалом до експозиції увійшло 50 робіт, зокрема, й ілюстрації з оборони Донецького аеропорту.  

— Крізь призму фотографії я намагалася показати справжні умови, в яких перебувають українські військові, а також мирне населення України на Донбасі. Минуло вже чотири роки після початку цієї війни, але ми не повинні здаватися і забувати про цих людей, — розповіла на відкритті авторка світлин Гаель Жірб. Журналістка додала, що на цих світлинах її робота у зоні АТО не завершується.

Автор батального живопису Олег Дробоцький хоч сам і малював не з натури, був глибоко вражений історією оборони Донецького аеропорту і захотів перенести це все на полотно.

— На два десятки картин мені знадобилося близько двох років, усі вони у чорно-білій гамі. Спочатку працював вдома, для себе. Коли ж наважився показати свої роботи публіці, спитав дозволу у Лойка і отримав схвалення, чому був дуже радий, — зазначив студент Академії мистецтв. 

Організатори виставки зазначають, що мають на меті використовувати усі можливі майданчики для донесення народу подій, що відбуваються в АТО. Планується, що виставка працюватиме мінімум до кінця року.

QHA