ЛЬВІВ (QHA) -

У Львові проходить перший фестиваль різьбленої дерев'яної скульптури "Шопка крізь століття", в якому беруть участь 5 скульпторів зі Львова, Одеси та Вірменії: Юрій Царенко, Петро Степанюк, Ovnan Manukian (Вірменія), Роман Кикта і Антон Лубій.

Робота кипить під відкритим небом і всі охочі можуть спостерігати, як з ялини вимальовуються шопки у стилі етно-модерн.

Автор ідеї та скульптор Антон Лубій у коментарі зазначив, що кожна з робіт по завершенню фестивалю буде передана різним церквам:

— Поки ми не знаємо, де будуть стояти всі наші шопки. Але вже точно відомо, що Овна створює роботу для Вірменської церкви, а одна з шопок поїде до церкви на Сихів, так як саме звідти депутати, які підтримали нашу справу фінансово.

Учасники фестивалю не мають ніяких рамок, тому у різдвяній скрині може бути подано авторське бачення подій народження Христа, таким чином кожна шопка буде унікальною. Єдина умова: присутність фігур Ісуса, Матері Божої та святого Йосипа.

Після того, як буде виконане усе різьблення по дереву, шопки почнуть розмальовувати. Організатори очікують завершити всі необхідні роботи до святвечора (6 січня).

Довідка. Шопка (також різдвяний вертеп, вертепна скриня — різновид вертепу, переважно макет, що зображає Віфлеємську стайню, у ніч Різдва Христового. Може бути виконана як в мініатюрі, так і у великих розмірах. Обов'язковими елементами є фігури Ісуса Христа, Матері Божої та Святого Йосифа; в залежності від варіацій, у шопці можуть також бути пастухи, худоба, три царі чи інші персонажі. Іноді встановлюють живі шопки, в яких замість фігур беруть участь живі люди та звірі. Встановлення шопок є однією з найпопулярніших Новорічних та Різдвяних традицій в Європі і Північній Америці.

QHA