МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Маріуполь наповнився мистецтвом у найрізноманітніших його проявах завдяки Startup ГогольFest, який у цьому році було вирішено провести на виїзді. Для цього Влад Троїцький з командою провели двомісячну підготовку до масштабної події разом з маріупольськими художниками і музикантами. Результатом стали п'ять насичених днів з музичною, театральною, кінопрограмою і створенням незвичайних арт-об'єктів по всьому місту. Першим з них став тролейбус-фотоапарат, встановлений на головній площі міста. Він являє собою камеру, створену за принципом пінхол. Старий списаний тролейбус обшили зсередини чорною тканиною і прорізали невеликий отвір з лінзою — об'єктивом, зображення з якого проектується на задню стінку — на пластину. Тролейбус дійсно робив фотознімки міста і його жителів, але щоб увічнити себе таким чином, потрібно було завмерти на 40 хвилин — час витримки такого великого фотоапарата.

Інші декорації для фестивалю використовували на театральних і музичних майданчиках, які були розкидані по всьому місту. Вразили маріупольців декорації незвичайного кінетичного уявлення "Але вітер". По сцені були розвішані великі полотна поліетилену і розставлені вентилятори, які поперемінно вмикалися. Глядачі опинялися у сюрреалістичному світі разом з акторами, обдувані вітром.

Сцени та все обладнання організатори привезли з собою, і не дарма. На третій день фестивалю сталася аварія на підстанції, і увесь район залишився без світла. Але це не завадило музичній програмі, сцена і все освітлення були підключені до потужних генераторів. Головну музичну сцену ГогольFest відкривали Dakh Daughters, потім кожен день маріупольців радували усе нові групи й виконавці: Alina Orlova, Pianoбой, Vivienne Mort та інші.

Увечері музичні події тривали на головній сцені у Міському саду, а вночі — на експериментальній сцені, встановленій на човновій станції на березі моря. А головною музичною подією став виступ Dakha Brakha. Послухати їх приїхали не лише з усієї України, а й з Франції, Швеції та Німеччини. Іноземні гості фестивалю відзначали, що їм не вдалося придбати квиток на улюблений гурт в Європі, тому вони приїхали сюди, щоб одразу й подивитися на Маріуполь.

QHA