КИЇВ (QHA) -

Український культурний фонд виділить близько двох мільйонів гривень на поставновку п'єси «Номери» українського режисера і голодуючого в російській колонії політв'язня Олега Сенцова.

Таким чином, п'єсу наполовину профінансують з державного бюджету. Зокрема, йдеться про 1,9 млн грн.

П'єса Сенцова — серед проектів міжнародного співробітництва, які рекомендували для підписання гранту. Як пояснила продюсер п'єси Анна Паленчук, проект зареєстрували як міжнародний, щоб було більше шансів представити п'єсу за кордоном.

За словами директора Українського культурного фонду Юлії Федів, міжнародні проекти, такі як п'єса Сенцова, на 50% фінансуються за державний рахунок, а іншу частину грошей мають знайти виконавці й партнери.

За словами Анни Паленчук, п'єса має достатню фінансову підтримку.

— У нас є міжнародні партнери, які готові надати нам фінансову допомогу. Але хто саме, ми скажемо трішечки пізніше.

Так, постановка «Номерів» планується на кінець листопада.

3 вересня у Києві відбувся кастинг акторів для п'єси Сенцова. Відзначається, що Анна Паленчук переписується з Сенцовим, який перебуває в російській колонії. І він дозволив постановку своєї п'єси «Номери». Усі кошти, зібрані завдяки постановці, підуть на придбання житла для сім'ї Олега Сенцова.

Раніше повідомлялося, що стан здоров'я Олега Сенцова знаходиться на межі.

У той же час, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що стан здоров'я в'язня Кремля "задовільний".

Сьогодні, 17 вересня, 127-й день голодування українського режисера. Сенцов тримає голодування з вимогою звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають в російських застінках.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

Джерело: Громадське

QHA